بازی اندروید

كاهش نرخ فاصله بین دختران با پسران بازمانده از تحصیل

كاهش نرخ فاصله بین دختران با پسران بازمانده از تحصیل

به گزارش بازی اندروید معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به كاهش نرخ فاصله بین دختران با پسران بازمانده از تحصیل اظهار نمود: كوشش های آموزش و پرورش منجر به افزایش نرخ پوشش تحصیلی دختران شده است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در آیین انعقاد تفاهم نامه با وزارت آموزش وپرورش و در دیدار با وزیر و تعدادی از اعضای شورای معاونان آموزش وپرورش، اظهار نمود: در سال های اخیر همکاریهای مؤثری بین دو دستگاه وجود داشته است. بر طبق تاکید رهبر معظم انقلاب، دولت تا لحظه آخر کوشش های خودرا انجام خواهد داد پس یکی از کارهای ما همکاری با آموزش و پرورش در زمینه های مشترک است که همچنان در دستور کار قرار خواهد داشت.
وی بر ضرورت تقویت ارتباط بین پدر و مادر و سایر اعضای خانواده تاکید و عنوان کرد: موضوع مهارت های ارتباطی و تحکیم خانواده همیشه باید در برنامه ها موردتوجه قرارگیرد.
ابتکار با اشاره به آیات قرآن مجید اظهارکرد: مسئله عفاف و حجاب فقط مربوط به دختران نیست پس اگر آموزش وپرورش برنامه ای در این خصوص دارد باید شامل پسران نیز باشد.
وی افزود: موضوع عفاف و حجاب مربوط به کل جامعه است پس باید آموزش های لازم به پسران داده شود تا رفتار مناسبی با دختران داشته باشند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان اضافه کرد: گفتگوی بین نسلی می تواند موضوعش عفاف و حجاب در پسران نیز باشد پس مبانی گفتگوی بین نسلی در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری کارشده است و کوشیدیم برنامه ای علمی و مستند دراین زمینه ارائه دهیم.
وی به دیدگاه خوب وزیر آموزش وپرورش درباب دختران اشاره نمود و اضافه کرد: امیدوارم برای نیل به اهداف نظام بتوانیم بیش ازپیش گام برداریم.
ابتکار اظهار داشت: فاکتورهای هشتگانه عدالت جنسیتی درسال ۹۶با حضور رئیس جمهور تصویب گردید و الان بعنوان دستورالعملی برای کار در حوزه زنان و دختران و توسعه عدالت جنسیتی است.
وی ادامه داد: ۳۱سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده وجود دارد پس هراستان می تواند یکی از برنامه های اصلی را در دستور کار قرار دهد؛ بدین سبب برای اجرایی شدن سند ارتقای زنان نیازمند همکاری آموزش وپرورش هستیم.
معاون رئیس جمهور در امور زنان اشاره کرد: بر طبق آمار و ارقام فاصله دختران بازمانده از تحصیل با پسران بازمانده از تحصیل بسیار کاهش یافته است و این مساله نشانه کوشش های ما برای برقراری عدالت جنسیتی است.
وی افزود: مهارت های ارتباطی می تواند برای داشتن زندگی مفید به دختران کمک نماید، پس برای ارتقا سطح تاب آوری در مقابل لطمه های اجتماعی در میان زنان و دختران و کاهش لطمه های اجتماعی تلاش می نماییم پس کاهش خودکشی در میان دختران از دستاوردهای خوب در این حوزه می باشد.
عضو کابینه تدبیر و امید اشاره کرد: لازم است برای کارهای مشترک معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و آموزش وپرورش، پیوست های رسانه ای داشته باشیم تا بتوانیم گزارش های خوبی در آخر دولت به مردم ارائه دهیم.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی افزود: در دولت دوازدهم ۱۶موافقت نامه با سایر دستگاه ها داشتیم که بیشترین آنها از لحاظ کمی وکیفی با آموزش و پرورش بوده است.
ابتکار گفت؛ توسعه سوادآموزی زنان و دختران عشایر با آموزش۹۰۰۰نفر، توانمندسازی مدرسان آموزش خانواده، آموزش حقوق کودک به بیش از ۶هزار نفر، تقویت شیوه های مهارتی اولیا، توانمندسازی دانشجو معلمان، جذب ۱۴۸۱دختر و پسر بازمانده از تحصیل طی ۵سال ازجمله موارد همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با آموزش وپرورش است.
شایان ذکر است، در آخر این جلسه مشترک، توافقنامه همکاری بین دو طرف منعقد و به امضا رسید.
منبع:

1399/04/29
23:22:55
5.0 / 5
2076
تگهای خبر: آموزش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بازی اندروید