بازی اندروید

آبرسانی بنیاد برکت به 1400 روستای کشور تا آخر سال

آبرسانی بنیاد برکت به 1400 روستای کشور تا آخر سال

بازی اندروید: معاون اجتماعی ستاد اجرائی فرمان امام اعلام نمود که پروسه آبرسانی بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام به 1400 روستای کشور تا آخر سال به پایان می رسد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، علی عسگری با بیان این مطلب و با تاکید بر نهضت آبرسانی بنیاد برکت در کشور اظهار داشت: تا حالا دو هزار و ۱۰۰ روستا تحت پوشش کارهای آبرسانی بنیاد قرار گرفته اند که از این تعداد، یک هزار و ۱۱۵ روستا از آب شرب بهره مند شده اند و شمار آنها تا آخر سال به یک هزار و ۴۰۰ روستا می رسد.
وی با اشاره به بهره برداری از شبکه آبرسانی جزیره هرمز به همت بنیاد برکت اظهار داشت: مخازن و شبکه آبرسانی جزیره هرمز شامل راه اندازی منبع آب زیرزمینی ۲ هزار مترمکعبی، منبع آب هوایی ۱۵۰ مترمکعبی و تعویض لوله های فرسوده می شود.
وی اشاره کرد: تا حالا ۳۵۰ میلیاردریال اعتبار در بهسازی شبکه آبرسانی و فاضلاب جزیره، تامین مخازن و ایستگاه پمپاژ صرف شده است.
معاون اجتماعی ستاد اجرائی فرمان امام با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جزیره هرمز گفت: طی سه سال فعالیت بنیاد برکت در هرمز ۴۰۸ طرح شامل ۳۱۲ طرح اشتغال و ۹۶ طرح عمرانی و زیربنایی در این جزیره به بهره برداری رسیده یا در دست اجرا است.
وی اشاره کرد: تا به امروز ۳۱۲ طرح اشتغال زایی اجتماع محور در هرمز به بهره برداری رسیده که موجب ایجاد بیش از ۹۰۰ فرصت شغلی شده است.

عسگری با اشاره به فعالیت پنج مجری و تسهیل گر در هرمز اظهار داشت: حجم کل سرمایه گذاری و مشارکت در زمینه اشتغال ۳۳۰ میلیاردریال است. همین طور ۱۰۰ طرح اشتغال زایی دیگر نیز در جزیره هرمز در شرف راه اندازی است.
معاون اجتماعی ستاد اجرائی فرمان امام با تاکید بر ظرفیت ها و پتانسیل های جزیره هرمز در زمینه گردشگری اشاره کرد: بر همین اساس، بیشتر مشاغل به وجود آمده توسط بنیاد برکت در رسته های شغلی در رابطه با گردشگری و خدمات جانبی آن، صنایع دستی، بوم گردی، تولید پوشاک و مشاغل خدماتی است.
عسگری درباره کارهای عمرانی بنیاد برکت در هرمز نیز توضیح داد: طبق سند پیشرفت و آبادانی تهیه شده برای جزیره هرمز ۹۶ پروژه عمرانی و زیربنایی در قالب پروژه های پیشران و محرک توسعه تعریف شده که سهم بنیاد برکت برای اجرای این پروژه ها ۵۴۸ میلیاردریال است.
وی در تشریح جزئیات پروژه های عمرانی و زیربنایی در جزیره هرمز بیان کرد: این پروژه ها شامل تکمیل رینگ اصلی و تجهیز محور پیاده روی آن و تامین روشنایی دور رینگ به طول ۲۴ کیلومتر، مرمت و بازسازی مدرسه جری پولاک در قالب مجموعه اقامتی، ایجاد ۱۶ خانه بوم گردی، تعویض لوله های اصلی فرسوده آب و توسعه ۱۰ کیلومتری شبکه آبرسانی، بهسازی و زیباسازی معابر و سواحل هرمز، راه اندازی موج شکن شرقی هرمز و نصب علایم راهنمایی و رانندگی است.
معاون اجتماعی ستاد اجرائی فرمان امام اضافه کرد: طرح آموزش و اجرای تفکیک پسماند از مبدا، تامین مخزن آب هرمز، توسعه شبکه فاضلاب، ساماندهی و زیباسازی جداره های معابر اصلی شهر، آموزش جامع و فراگیر فعالان حوزه گردشگری، توسعه فضای سبز و بهسازی مبلمان شهری، بهسازی و نوسازی اماکن عمومی نظیر مساجد، مدارس، درمانگاه، ایجاد تاسیسات - خدمات گردشگری نظیر سرویس بهداشتی، حمام، ظرفشویی و تهیه طرح مرمت بناهای تاریخی و بوم گردی و اجرای بیش از ۲۰ طرح همچون دیگر پروژه های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در جزیره هرمز بشمار می رود.
عسگری با اشاره به خدمات اجتماعی ارائه شده به ساکنان جزیره هرمز اظهار نمود: خدمات دندان پزشکی به یک هزار نفر از ساکنین جزیره، توزیع لوازم التحریر میان تمامی دانش آموزان به تعداد ۳ هزار و ۵۰۰ عدد، توزیع پنج بسته­ حمایتی ورزشی در سطح مدارس، توزیع ۲ هزار و ۲۰۰ پک بسته اقلام بهداشتی، توزیع ۳ هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی، توزیع ۴ هزار بسته مرغ، معرفی ۱۵ نفر از بیماران صعب العلاج، پخت و توزیع ۴ هزار پرس غذای گرم، اهدای ۳۰ جهیزیه به ۳۰ زوج جوان و تازه عروس داماد و معرفی ۱۰ نفر به کمپ ترک اعتیاد بصورت رایگان همچون این خدمات است.
وی تصریح کرد: اجرای ۴۰۸ طرح اشتغال زایی و عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت مهاجرت معکوس را در جزیره هرمز رقم زده و موجب بازگشت یک هزار نفر از اهالی این جزیره شده است.
منبع:

1400/10/09
17:42:34
5.0 / 5
1144
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بازی اندروید