بازی اندروید

احصاء عملکرد دستگاه ها درمورد اجرای قانون پشتیبانی از معلولان

احصاء عملکرد دستگاه ها درمورد اجرای قانون پشتیبانی از معلولان

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به قانون پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت اظهار نمود: دستگاههای مخاطب این قانون ۳۴ وزارت خانه و دستگاه را شامل می شود؛ از سال قبل چهار مکاتبه مختلف صورت گرفته است و تابحال حدود ۹ دستگاه هنوز هیچ پاسخی به مکاتبات ما ندادند و عملا فاقد عملکرد ثبت می شوند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، کاظمی در جلسه کارگروه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت اظهار داشت: مقرر است امروز عملکرد دستگاههای مختلف در شمول قانون پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت احصاء و در جلسه ای که با حضور معاون اول رئیس جمهوری تحت عنوان کمیته هماهنگی و نظارت بر قانون تشکیل می شود، عرضه شود.
وی با اشاره به اینکه قانون پشتیبانی از حقوق معلولان در سال ۸۳ تحت عنوان قانون جامع پشتیبانی از حقوق افراد معلول مصوب و به دستگاه ها ابلاغ گردید، اضافه کرد: باتوجه به نقایص و ایرادات فراوانی که این قانون داشت، در سال ۹۶ اصلاحات مربوطه انجام شد و ۱۶ ماده به ۳۴ ماده افزایش پیدا کرد و در اردیبهشت سال ۹۷ باردیگر ابلاغ گردید.
معاون سازمان بهزیستی تصریح کرد: در بند ت ماده یک، دستگاه هایی که در شمول این قانون است، اعلام شده و با الحاقات و اصلاحاتی که بعدا صورت گرفت میتوان گفت تمام دستگاههای دولتی و عمده نهادهای امور غیردولتی در شمول این قانون قرار گرفتند.
کاظمی اضافه کرد: ماده ۳۲ قانون اشاره دارد که تمام دستگاه هایی که در شمول قانون پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت هستند باید سالانه گزارشی را از عملکرد خود ارائه نمایند.
به نقل از ایشان، در تبصره ۳ ماده ۳۱، فرایند بررسی این گزارشات را اشاره کرده است؛ امروز که عملکرد را دریافت نماییم در کمیته نظارت بررسی خواهد شد و در شورایعالی رفاه عملکرد مورد بحث قرار می گیرد و وارد مجلس می شود و در سه کمیسیون اجتماعی، بهداشت و قضایی راستی آزمایی می شود سپس در صحن مجلس قرائت و در اختیار عموم رسانه ها قرار می گیرد.
کاظمی در ادامه ضمن اشاره به این که دستگاههای مخاطب قانون مذکور ۳۴ وزارت خانه و دستگاه را شامل می شود، اظهار داشت: از سال قبل چهار مکاتبه مختلف صورت گرفته است و تابحال حدود ۹ دستگاه هنوز هیچ پاسخی به مکاتبات ما ندادند و عملا فاقد عملکرد ثبت می شوند.
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در ادامه به توضیحاتی درباره مواد قانون پشتیبانی از حقوق معلولان پرداخت و در بخش دیگری از سخنان خود اظهار نمود: ۲۳ دستگاه از مجموعه دستگاه ها علاوه بر تکالیف عمومی، تکالیف اختصاصی هم دارند که گاها با سایر دستگاه ها اشتراکاتی دارند.1400/11/07
11:13:17
5.0 / 5
951
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بازی اندروید