بازی اندروید

محتوای در رابطه با ماه رمضان در کتاب های درسی ارائه شد

محتوای در رابطه با ماه رمضان در کتاب های درسی ارائه شد

به گزارش بازی اندروید کتاب های درسی به صورت ویژه به ماه مبارک رمضان پرداخته اند به نحوی که هفت عنوان محتوا در این کتاب ها وجود دارد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، پرداختن به زندگینامه و معرفی الگوها و اسوه های اخلاقی، ملی، مذهبی و... در محتوای آموزشی بخشی از فرآیند یاددهی و یادگیری است که در نظام تعلیم و تربیت کشورمان سعی شده این مهم با پرداختن به ابعاد مختلف زندگی ائمه اطهار و سیره و منش ایشان به خوبی مدنظر قرار گیرد. ازاین رو به منظور آگاهی بخشی، معرفی الگوهای صدر اسلام، امامان و ائمه معصومین علیهم السلام و سیره زندگی این بزرگواران، شخصیت های شاخص دوران تمدن اسلامی و دوران معاصر؛ کتاب های درسی برای گروههای سنی مختلف مناسب سازی شده است.
هفت محتوای در رابطه با ماه مبارک رمضان در سه کتاب درسی شامل کتاب هدیه های آسمانی سوم دبستان با عناوینی مانند درس ماه مهمانی خدا، درس مدرسه رمضان و آیه ۱۸۳ سوره بقره درباره فواید روزه؛ کتاب پیام های آسمانی پایه هشتم با عناوینی مانند درس یک فرصت طلایی، درس الهی(نیایش در ماه رمضان) و کتاب دین و زندگی(۱) پایه دهم با عناوینی همچون آیات سوره بقره درباره ماه رمضان، روزه و تقویت تقوا؛ را رد بر می گیرد.
رمضان در لغت از «رمضاء» به معنای شدت و حرارت گرفته شده و به معنای سوزانیدن است. چون در این ماه گناهان انسان بخشیده می ‏شود، به این ماه مبارک رمضان گفته ‏اند. رمضان نام یکی از ماه ‏های قمری و تنها ماه قمری است که نامش در قرآن آمده و یکی از چهار ماهی است که خداوند متعال جنگ را در آن حرام کرده است. در این ماه کتاب ‏های آسمانی قرآن ‏کریم، انجیل، تورات، صحف و زبور نازل شده است. این ماه، در بین مسلمانان از احترام، اهمیت و جایگاه ویژه ‏ای برخوردار و ماه سلوک روحی آنان است و مؤمنان با مقدمه ‏سازی و فراهم کردن زمینه ‏های معنوی در ماه ‏های رجب و شعبان هر سال خویش را برای ورود به این ماه شریف و پربرکت آماده می ‏کنند و با حلول این ماه با شور و اشتیاق و دادن تغذیه و افطاری به نیازمندان، عبادت، تلاوت قرآن، دعا، استغفار، دادن صدقه، روزه ‏داری و... روح و جان خویش را از سرچشمه فیض الهی سیراب می ‏کنند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، علاقمندان می توانند با رفتن به بخش کتابخانه و مرکز اسناد در سایت سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به آدرس lib.oerp.ir، از نمایشگاه مجازی با مبحث ماه رمضان دیدن کنند.1401/01/17
08:34:45
5.0 / 5
881
تگهای خبر: آموزش , سایت , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بازی اندروید