بازی اندروید
رییس دانشگاه تهران:

استقرار ۲هزار شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

استقرار ۲هزار شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

به گزارش بازی اندروید رئیس دانشگاه تهران ضمن اشاره به یکی از برنامه های دانشگاه اظهار داشت: مقرر است دوهزار شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر شوند.به گزارش بازی اندروید به نقل از مهر دکتر مقیمی رئیس دانشگاه تهران در مراسم معارفه رئیس جدید پارک علم و فناوری این دانشگاه و رونمایی از یک محصول دانش بنیان اظهار داشت: با انتخاب شعار سال از جانب مقام معظم رهبری تحت عنوان «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» نقشه راه دانشگاهیان ترسیم شده است.
وی اضافه کرد: در اصل با این شعار تکلیف ما دانشگاهیان روشن است ازاین رو کلیه عملکرد دانشگاهیان تحت الشعاع قرار می گیرد.
مقیمی با اشاره به اینکه دغدغه اصلی و اولویت ما در دانشگاه تهران توجه به دانش بنیان ها و پارک علم و فناوری است، اظهار داشت: این دانشگاه بعنوان موتور محرک دانش بنیان ها به حساب می آید.
وی در مورد برنامه پارک دانشگاه تهران اظهار داشت: یکی از برنامه های این پارک، استقرار ۲ هزار شرکت دانش بنیان است.
مقیمی افزود: این یک هدفگذاری آرمانی است چونکه کل شرکتهای دانش بنیان همه پارک های تابعه وزارت علوم هزارو هفتصد شرکت است.
رئیس دانشگاه تهران اظهار داشت: ما در زمینه هایی همچون نحوه استقرار، تأمین مالی و مشارکت دانشگاه در سرمایه گذاری از شرکتها حمایت می نماییم.
مقیمی ضمن اشاره به ایجاد مرکز توانمند سازی پارک های کشور اظهار داشت: ما در صدد آمدیم که محلی را برای ایجاد توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان در شمال کشور نزدیک به یک منطقه اقتصادی طراحی نماییم.
وی اظهار داشت: با راه اندازی این مرکز دوره های یک هفته ای تا ۲ ماهه را برای شرکتهای دانش بنیان برگزار می نماییم. این مرکز در زمینی به وسعت ۵۰۰ هکتار راه اندازی می شود.


منبع:

1401/02/05
23:44:08
5.0 / 5
775
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بازی اندروید