بازی اندروید

تبادل نظر دو رئیس با محوریت سینما

تبادل نظر دو رئیس با محوریت سینما

بازی اندروید: رییس سازمان سینمایی در نشست مشترکی با امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید درباب تولید فیلم های سینمایی، مستند و کوتاه با موضوع شهدا تبادل نظر کردند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار در جامعه، اشاره کرد: جامعه به فداکاری نیازمند است و جامعه ای که ارکان آن برمبنای فداکاری نباشد مرده است. برای توسعه فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی مردم باید حضور داشته باشند و لازم است که ما در این حوزه میدانی وارد شویم و همه دستگاهها نیز باید دراین زمینه نقش آفرینی کنند.
به گفته ی ایشان، شهدا و شان حماسی آنها بهترین الگو برای پویایی، تحول و اعتلای جامعه امروز هاست. ایجاد انرژی مثبت و ظرفیت های تازه با بهره بردن از میراث ارجمند شهیدان در جامعه قابل تحقق است. در این راستا، بطور قطع، سینما و ابزارهای تصویری می توانند در ثبت و روایت و شناسایی این الگوها بیش ترین تاثیر و نقش را داشته باشند.
به گفته ی ایشان، شهدا قهرمانان نسل نو تمدن اسلامی به شمار می آیند و باید در کنار پرداختن به قهرمانان تاریخی و دینی این قهرمانان ارزش و انسانی و اخلاقی را به نسل های امروز و فردا معرفی نماییم. گرامی داشت مقام شهدا و حفظ این فرهنگ حفظ امنیت آینده است. خوشبختانه، شهدا در میان اقوام و مناطق مختلف کشور وجود دارند و معرفی آنها به وحدت ملی و انسجام اجتماعی کمک می نماید.
معاون رییس جمهور با اعلان اینکه شهدا ظرفیت آفرین هستند خاطر نشان ساخت: اگر سراغ خاصیت های بزرگ شهدا برویم از منابع غنی بی نیاز می شویم. در بین 228 هزار شهید انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شخصیت های بزرگ، ویژه، تاریخی و بی نظیر را مشاهده می نماییم که هر کدام آنها می تواند برای تاریخ یک ملت کافی باشد که به او افتخار کند.
وی با اعلان اینکه برای ساخت 30 فیلم و سریال در هر استان در باره شخصیت ها و شهدای قهرمان برنامه ریزی شده است از آمادگی بنیاد شهید برای همکاری گسترده با سازمان سینمایی در عرصه های مختلف آگاهی داد و اشاره کرد: ما آمادگی هرگونه همکاری برای فرهنگ سازی و انتقال دستاوردهای معنوی و فرهنگی شهدا و شناسایی قهرمانان نسل نو تمدن اسلامی را داریم و در کنار سازمان سینمایی قرار می گیریم.
قاضی زاده هاشمی از کوشش برای ساخت چند فیلم سینمایی و مستند و کوتاه با مرجعیت سازمان سینمایی پیرامون شهدا آگاهی داد.
محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی اظهار داشت: شهدا نقش و جایگاه ممتازی در تاریخ معاصر این سرزمین دارند و حفظ ارزش ها و دستاوردهای معنوی آنها موجب تحکیم جامعه و رشد معنوی آن می شود.
وی افزود: البته فراموش نکنیم فیلمسازی پیرامون زندگی شهدا سختی ها و حساسیت های خودش را دارد. خیلی ها کوشیدند در این حوزه ها ورود کنند ولی موفق نبودند تا موفق نشدند. روایت زندگی یک شهید با حفظ فاکتورهای و وجاهت معنوی و عرفانی و حماسی آن شهید بر پرده سینما خیلی مشکل و حساس است. بدین جهت کار هر سینماگری نیست.
به گفته ی ایشان، داشتن منابع برای این حوزه شرط کافی نیست چونکه به پشتوانه های فرهنگی، حرفه ای و اعتقادی هم نیاز دارد.
رییس سازمان سینمایی از ضرورت پرداختن به شهدا بعنوان قهرمانان معاصر جامعه اصرار کرد و گفت: سازمان سینمایی آمادگی هر گونه همکاری دراین زمینه را با مراکز و دستگاه های علاقمند دارد و وظیفه خودش می داند.
وی با اعلان اینکه تشکیل کارگروه مشترک بین سازمان سینمایی و بنیاد شهید همچون توافقات صورت گرفته در این جلسه بود، اضافه کرد: این کارگروه موظف شده است پیرامون متون، ایده ها، قصه ها و زندگی های مختلف بررسی و ارزیابی نماید و چند نمونه واجد شرایط برای ساخت فیلم در عرصه های سینما و آثار مستند معرفی نماید.
خزاعی با استقبال از رویکرد بنیاد شهید در این دوره ابراز امیدواری کرد دستاورد این همکاری تولید آثار ماندگار و موثر با موضوع شهدا باشد.
وی خبر داد: در گام اول مقرر شده نگارش 10 فیلمنامه سینمایی و ساخت 3 فیلم سینمایی و بیش از 10 مستند سینمایی بصورت مشترک پیش بینی شود.
منبع:

1401/02/18
21:33:28
5.0 / 5
829
تگهای خبر: تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بازی اندروید