بازی اندروید

مهدی صباغی و آرزویی که قبل از فوت برآورده شد

مهدی صباغی و آرزویی که قبل از فوت برآورده شد

بازی اندروید: خراسان رضوی دبیر انجمن صنفی تهیه کنندگان فیلم بلند مشهد با بیان خاطره ای، از برآورده شدن آرزوی مهدی صباغی قبل از فوتش یاد کرد.محمدرضا فرهادی نیا در گفت و گو با ایسنا ضمن تسلیت درگذشت مهدی صباغی، بازیگر پیشکسوت مشهد با اشاره به خاطره ای از این هنرمند اظهار نمود: سال قبل وقتی باخبر شدیم که مهدی صباغی حال خوبی ندارد، به اتفاق برخی از اعضای هیات مدیره انجمن صنفی تهیه کنندگان فیلم بلند مشهد برای عیادت به منزل خواهر وی در مشهد رفتیم و در آن جلسه حول محور فیلم خیابان ارگ که آقای صباغی در آن بازی کرده بود صحبت ها و خاطره بازی هایی انجام شد.

وی اضافه کرد: لحظه ای که می خواستیم از آنجا خارج شویم آقای صباغی من را صدا زد با و با صمیمیت همیشگی اظهار داشت که آیا می شود قبل از مرگ بتوانم فیلم خیابان ارگ را در کنار دوستانم تماشا کنم؟ در آن لحظه احساسات تمام کسانی که در آنجا حضور داشتند برانگیخته شد و من بعد از خروج از منزل ایشان برای پیگیری اکران این فیلم با مسئولان مختلف استان تماس گرفتم که مجید عسگری، مدیر حوزه هنری خراسان رضوی یکی از سالن های پردیس سینمایی هویزه را در اختیار ما قرار داد تا فیلم خیابان ارگ را برای استاد صباغی اکران نماییم.

دبیر انجمن صنفی تهیه کنندگان فیلم بلند مشهد اشاره کرد: به بهانه اکران فیلم خیابان ارگ برنامه نکوداشتی را برای شادروان صباغی تدارک دیدیم که در آن خیلی از سینماگران و اهالی تئاتر حضور بهم رساندند و من از این بابت خیلی خوشحال هستم که توانستم در برآورده کردن یکی از آرزوهای ایشان نقش داشته باشم. نکته خیلی مهمی نیز که در آن روز وجود داشت این بود که بعد از نمایش فیلم خیابان ارگ که مهدی صباغی بازی درخشانی در آن انجام داده است، نگاه خیلی از جوانانی که از سالن سینما بیرون می آمدند نسبت به آقای صباغی و بازی های ایشان تغییر می کرد.فرهادی نیا با اشاره به کارهای موثر مهدی صباغی عنوان کرد: آقای صباغی در شکل گیری بخش نمایش رادیوی خراسان نقش اساسی داشت و افراد بسیاری را برای مدیوم نمایش رادیویی تربیت کرد. همین طور یکی از بزرگترین خدمات آقای صباغی، حفظ و اشاعه لهجه مشهدی اصیل بود و در نمایش ها و فیلم های سینمایی خود از این لهجه استفاده می کرد و به آن وفادار بود.

وی اشاره کرد: با آنکه فیلم خیابان ارگ حدود ۱۰ سال پیش تولید شده، دارای کیفیت بسیار خوبی است و با توجه به این که مالک مادی و معنوی آن صداوسیمای خراسان رضوی است، می توان پیشنهاد کرد که در همین روزها این فیلم را از صداوسیما و سالن های سینما پخش کنند تا یاد و خاطره مهدی صباغی گرامی داشته شود.

منبع:

1401/03/15
12:47:06
5.0 / 5
641
تگهای خبر: بازی , تولید , جوانان , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بازی اندروید