بازی اندروید

باشگاه فیلم اولی های فارابی نتیجه بخش خواهد بود؟

باشگاه فیلم اولی های فارابی نتیجه بخش خواهد بود؟

به گزارش بازی اندروید یک تهیه کننده با تکیه بر این که هنر نیازمند نگاه پدرانه و دلسوزانه است، از باشگاه فیلم اولی های بنیاد سینمایی فارابی می گوید.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، حبیب والی نژاد اعتقاد دارد هنر نیازمند نگاه پدرانه و دلسوز است و راه اندازی سامانه باشگاه فیلم اولی ها توسط بنیاد سینمایی فارابی به شرط بهره گیری از ظرفیت های و جوانان بااستعداد در کل کشور، استفاده از مشاوران و سینماگران مجرب و حامی و استمرار پشتیبانی از منتخبان نتیجه بخش خواهد بود.
این تهیه کننده سینما درباره راه اندازی سامانه باشگاه فیلم اولی های بنیاد سینمایی فارابی که مسئولیت احراز صلاحیت کارگردانان فیلم اول را برعهده گرفته است، اظهار داشت: من بر مبنای تجربه خودم این را می گویم که خیلی از سازمان ها چنین تجاربی را پیش از این داشته و نتایجی هم به دنبال داشته است. این نوع کارها صرف وقت و انرژی می خواهد و باید از رویکرد مکانیکی در اجرایشان پرهیز کرد، احتیاج به نیروهایی دارد که جوانان علاقه مند و مستعد فیلمسازی را هدایت کنند نه اینکه دل خوش به تعداد ثبت نام ها باشیم.
وی با بیان اینکه چنین اقدامی در راه حذف نگاههای واسطه ای بعضی از تهیه کنندگان است، افزود: اینکه یک جوان فرد ثروتمندی را پیدا کند و او را مجاب به پشتیبانی از اثرش بکند، ملاک فیلمسازی نیست بلکه باید تخصص و مهارت کارگردان فیلم اولی مطرح باشد، عده ای تنها مدرک تخصصی سینمایی را دارند اما در ذات و بن مایه شان استعداد کارگردانی وجود ندارد و مستعد و خلاق نیستند. من همیشه به جوانان علاقه مند می گویم باید اژ خودمان بپرسیم چرا با وجود تعدد کلاس های سینمایی و اموزشگاه ها و دانشگاه ها هنوز خروجی های درخوری در سینما نمی بینیم. افراد خوش ذوق و حامی باید مثل یک پدر کنار جوانان فیلمساز باشند و افراد مستعد را از بدو ورود به سینمای حرفه ای هدایت کنند تا آن اتفاقی که باید بیافتد. من تا جایی که تجربه شخصی داشته ام حتی عده ای را با صراحت از پیشبرد کارشان منصرف کرده ام چونکه حس کرده ام در فیلمسازی موفق نخواهند بود اما عده ای را که به نظرم مستعد بودند تا جایی که توانستم کمک کردم.
وی اضافه کرد: ازاین رو هر اتفاقی نظیر این باید با حضور کارشناسان و شوراها و مشاورانی صورت بگیرد که نگاه دلسوزانه و حمایتی به متقاضیان توانمند دارند تا شبیه به فضای فیلم کوتاه نشود. چونکه ما انگار کارخانه فیلم کوتاه سازی راه انداخته ایم! اگر این سیستم ها به درستی هدایت نشود خروجی مطلوب ما را نخواهد داشت. همینطور باید به فکر پس از این مرحله هم باشیم و این وظیفه سازمان سینمایی، فارابی و نهادهای مشابه متولی است. نمونه های زیادی از کارگردانانی داریم که با فیلم اول خود به اصطلاح در سینما نابود شدند یا حتی فیلم اولشان خوب بود و فیلم دوم شان توقعات را برآورده نکرد. سینما اندیشه و کار صاحب اثر را آشکار می کند و اگر او یک دفعه مورد تهاجم نقدها قرار بگیرد و به اصطلاح توی ذوقش بخورد، امکان دارد دیگر انگیزه ادامه دادن نداشته باشد. برای باشگاه فیلم اولی های فارابی احتیاج به استفاده از مشاوران باتجربه و دلسوزی است که خود فیلمسازی را بفهمند و شرایط را هم به متقاضیان به صورت دقیق متذکر شوند. تجربه و تخصص در کنار هم تعریف می شود و این سرو سامان دادن به وضعیت فیلم اولی ها اتفاق خوبی است. هنر نیازمند نگاه پدرانه است و تا مدیری از پشت میز خود کنار نیاید و به ظرفیت های کل کشور توجه نکند، پیشرفتی حاصل نخواهد شد.
1401/04/11
10:15:01
5.0 / 5
557
تگهای خبر: جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بازی اندروید