بازی اندروید

۸۷ گروه نمایشی کمک هزینه گرفتند

۸۷ گروه نمایشی کمک هزینه گرفتند

به گزارش بازی اندروید اداره کل هنرهای نمایشی اخیرا مبلغ کمک هزینه به ۸۷ گروه نمایشی را اعلام نموده است. اما برخلاف رویه قبلی در این فهرست مشخص نشده که هر گروهی چه میزان از کمک هزینه را دریافت کرده است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، در چند سال قبل همواره مبحث شفاف سازی بخصوص از نظر مالی مورد توجه بوده است. بنابراین برای مدتی باب شد که در گزارشی مبلغ کمک هزینه گروههای متفاوت نمایشی در اختیار رسانه ها قرار بگیرد. این مورد البته واکنش هایی هم به دنبال داشت و برخی از اهالی تئاتر چندان با آن موافق نبودند و معتقد بودند که این شیوه، دشمنی هایی به دنبال خواهد داشت. اما در مقابل، گروهی دیگر باور داشتند که این شفاف سازی ضروی است و خانواده تئاتر باید بدانند بودجه تولید تئاتر چگونه هزینه شده است.
با همه اینها اداره کل هنرهای نمایشی شاید عقیده گروه اول را مد نظر قرار داده و در تازه ترین گزارش خود اعلام نکرده است که هر گروهی چه میزانی از کمک هزینه را دریافت کرده است.
در خبری که از جانب این روابط عمومی انتشار یافته، آمده است: کمک هزینه حمایتی به ۸۷ گروه اجرای صحنه ای در سالن های دولتی و خصوصی تهران توسط انجمن هنرهای نمایشی ایران پرداخت گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، با عنایت به پیگیری و تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون هنری در مورد پشتیبانی از گروههای نمایشی، پرداخت کمک هزینه شورای پشتیبانی از آثار صحنه ای که تا آخر اسفندماه ۱۴۰۰ در سالن های دولتی و خصوصی روی صحنه رفته اند؛ انجام شده و آخرین جلسه شورای حمایت برای اجراهایی که در زمستان ۱۴۰۰ در شهر تهران و در سالن های دولتی و خصوصی اجرا رفته بودند، اسفندماه ۱۴۰۰ برگزار شد که طبق مصوبات شورا و پیگیری های اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی ایران به منظور دریافت اعتبار برای آثار صحنه ای روز گذشته شنبه ۱۱ تیرماه برای ۸۷ اثر نمایشی جمعا مبلغ ۱۵٫۰۶۳٫۰۵۰٫۰۰۰ هزار ریال کمک هزینه پرداخت شده است.
کمک هزینه ذکر شده بخشی حمایتی بوده و قسمتی دیگر شامل جبران ۵۰ درصد ظرفیت خالی در ایام شیوع کرونا می باشد.
گفتنی است کمک هزینه ۸۷ اثر نمایشی که مدارک شان کامل بود، پرداخت گردید و برخی از آثار که از شرایط مصوبه حمایتی برخوردار می باشند و نیازمند تکمیل مدارک هستند تا آخر هفته، نهایی و توسط انجمن هنرهای نمایشی ایران پرداخت خواهد شد.
لازم به توضیح است که کمک هزینه حمایتی ۵۰ درصد ظرفیت خالی سالن ها تنها شامل اجراهایی است که تا یکم دیماه ۱۴۰۰ روی صحنه رفته اند و نمایش هایی که پس از این تاریخ اجرا رفته اند، شامل این کمک هزینه نمی گردد.
منبع:

1401/04/12
16:00:03
5.0 / 5
527
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بازی اندروید