بازی اندروید
حیدری خلیلی:

دوستان را به صبوری و حفظ وحدت در خانه سینما دعوت می كنم

دوستان را به صبوری و حفظ وحدت در خانه سینما دعوت می كنم

بازی اندروید: معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی با اشاره به اینكه هنوز تشریفات قانونی انتخابات خانه سینما برای تایید تمام نشده است، تصریح كرد: همه دوستان را به صبوری، داشتن وحدت و دوری از  اختلاف و هیاهو دعوت می كنم چون كلیت خانه سینما همیشه مظلوم واقع شده است.


حیدری خلیلی در گفت وگویی با ایسنا در پاسخ به اینکه آیا انتخابات هیئت مدیره خانه سینما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تایید شده است یا خیر بخصوص اینکه انتقادهای جدیدی به آن وارد شده است، بیان نمود: همه ما باید در یک فضای همراه با آرامش و به دور از اختلاف های صنفی و گروهی اجازه دهیم تشریفات قانونی انتخاب هیئت مدیره طی شود، چون هنوز تمام نشده است.
او اضافه کرد: یک مجمعی برابر با اساسنامه و آئین نامه های داخلی خانه سینما برگزار شده و دوستان باید مدتی را در نظر می گرفتند تا ببینند آیا از صنوف مختلف اعتراضی وجود دارد یا خیر تا بررسی شود. در اینباره آن طور که شنیده ایم مقرر است هفته آینده هیئت مدیره جدید خانه سینما و هم هیئت رئیسه ای که مجمع خانه سینما را برگزار کرد جلسه ای داشته باشند که اگر برگزاری مجمع و نتایج انتخابات منجر به جمع بندی شود، طبیعتا صورت جلسه مجمع و مستندات و مدارک مربوط باید تحویل دبیرخانه هیئت رسیدگی بر مراکز فرهنگی وزارت ارشاد شود، چون که هم اکنون خانه سینما برپایه ضوابط تاسیس بر مراکز و موسسات فرهنگی مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی فعالیت می کند و مرجع اجرای قانون در این مورد هم هیئت رسیدگی بر مراکز فرهنگی مستقر در وزارت ارشاد است که ریاست آن برعهده وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیری آن هم برعهده آقای محمدی - مشاور وزیر - است.
وی اظهار داشت: ازاین رو یکسری تشریفات اولیه باید برگزار گردد و وقتی مشخص شود همه چیز مجمع بر مبنای قانون و ضابطه بوده، در دبیرخانه هیئت رسیدگی مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت در آنجا هم اگر همه چیز بر مبنای مُر قانون باشد، بعد از تایید و طی نامه رسمی به اداره کل ثبت شرکت ها برای ثبت مصوبه ارسال می شود. این یک مسیر قانونی می باشد که باید طی شود ولی تاکید می کنم که هنوز تشریفات قانونی اولیه به پایان نرسیده است بنابراین دوستان باید کمی صبوری کنند.
حیدری خلیلی در پاسخ به اینکه آیا سپری شدن این فرایند قانونی طولانی نشده است؟ اظهار داشت: خیر، روال همین است. فقط در دوره های قبلی اینقدر حساسیت وجود نداشت و ما هم طبیعتاً تا زمانی که تشریفات اولیه درون خانه سینما تمام نشود و مستندات تحویل داده نشود نمی توانیم نظری عرضه نماییم.
وی در پاسخ به اینکه آیا اعتقاد دارد انتخاباتی که برگزار شده در این مقطع فعلی کار درستی بود؟ بیان نمود: بالاخره با عنایت به آخر دوره فعالیت هیات مدیره قبلی باید برای انتخاب هیات مدیره جدید مجمع خانه سینما برگزار می شد و دوستانی که مسئولیت برگزاری مجمع را داشتند به خوبی از ضوابط و قوانین و مقررات حاکم آگاهند. آنها می دانستند که چه فرایندی باید طی شود تا مُرّ قانون رعایت شود. ما فعلاً منتظریم مستندات تحویل داده شود تا همه مستندات بررسی شود که ببینیم همه چیز سر جای خود بوده یا خیر؛ ازاین رو خواهش من از همه دوستان، دست اندرکاران و رسانه ها این است که کمک کنند به این اختلاف ها دامن زده نشود، کمی صبوری کنند چون ضابطه ای که بر مبنای آن تصمیمات مجمع بررسی می شود، مشخص است و مرجع قانونی آن هم همچنین.
حیدری خلیلی در انتها تصریح کرد: خانه سینما در مفهوم کلی خود مظلوم است؛ این خانه سینمایی که سال های سال به سینمای ایران خدمت رسانده و در پیشرفت آن موثر و سهیم بوده و سبب شده مناسباتی شکل گیرد که بر مبنای آن هم چرخ فرهنگی سینما و هم چرخ اقتصادی بچرخد، خیلی مظلوم واقع شده است و بیشتر از درون برخی صنوف یا برخی اعضای صنوف فشارهایی به آن وارد می شود. به نظرم علاوه بر صبوری، از یاد نبریم که بالاخره یک چیزی به اسم منافع ملی سینما هم باید داشته باشیم و دوستان در آن زمینه باید وحدت داشته باشند تا خانه سینما دور از هیاهو و با مشارکت اکثریت اعضاء به رسالت اصلی و صنفی خود در توسعه فرهنگ و پیشرفت سینمای کشور ادامه دهد.

به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، اخیرا شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران در آخرین نشست خود، انتخابات خانه سینما را مورد بررسی قرار داد و از عدم حضور یک سوم اعضا در تعیین سرنوشت خانه، اظهار نگرانی کرد.
پیش از این هم همایون اسعدیان ریس سابق هیات مدیره خانه سینما در مصاحبه ای با ایسنا به تشریح برخی حواشی انتخابات خانه سینما پرداخت و در بخشی از آن اظهار داشت: اتفاق جذابی که برای ما رخ داد و از این جهت به خانه سینما و همراهی صنوف افتخار می کنم این بود که در مجمع ۲۰ مرداد هر ۲۰ صنف دارای شناسه حضور داشتند و هر ۲۰ صنف هم رای دادند، جدا از آن هشت صنفی که متاسفانه اجازه رأی دادن از آنها سلب شده بود، هم حضور داشتند، حضور خویش را امضا و اعلام نمودند و این به معنای آن است که انتخابات را تایید هم می کنند. درواقع آنچه صورت گرفت این بود که 28 صنف در آنجا حضور داشتند و هشت صنف به شکلی ناظر انتخابات بودند.
منبع:

1399/05/29
21:10:21
5.0 / 5
1860
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بازی اندروید