بازی اندروید

كشف بیشتر از ۱۶ تن موادمخدر در كشور طی هفته گذشته

كشف بیشتر از ۱۶ تن موادمخدر در كشور طی هفته گذشته

به گزارش بازی اندروید معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از كشف ۱۶ تن موادمخدر در كشور در بازه زمانی دهم لغایت شانزدهم خرداد سال جاری اطلاع داد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، ناصر اصلانی، اظهار داشت: مجموع کشفیات این هفته ۱۶۳۲۲کیلوگرم است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۲۰۳۰۳کیلوگرم) حدود ۲۰ درصد کاهش دارد.
وی ادامه داد: ۱۲۸۶۴ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۷۹ درصد کشفیات را به خود مختص کرده است. همینطور از این میزان ۲۳۸۳ کیلوگرم حشیش، ۱۸۲ کیلوگرم هروئین، ۵۰۶ کیلوگرم شیشه، ۷۰ کیلوگرم گراس، ۲۷۱ مرفین و ۴۵ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی در ادامه اظهار نمود: در هفته اخیر مجموعاً ۶۱۱۰ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد ۳۳۶۹ نفر به افترا قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۲۶۶۳ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند. در بین دستگیرشدگان این هفته ۷۸ نفر هم از شهروندان بیگانه هستند.
وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۸۵ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می باشد، تصریح کرد: بیشترین حجم کشفیات با ۵۳۴۶ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۳۳ درصد کشفیات کشور می باشد و کرمان با ۳۲۹۶ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۱۸۴۶ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۱۲۲ کیلوگرم، فارس با ۹۲۳ کیلوگرم، یزد با ۸۱۸ کیلوگرم و اصفهان با ۵۴۳ کیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.
معاون دبیرکل ستاد اضافه کرد: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۷۱ درصد از کشفیات کشور است. طی این مدت ۳۹۴ دستگاه خودرو و ۱۰ قبضه سلاح توقیف شد. ۵۵ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۴۰ درصد انتظامی بوده است.1399/03/22
20:24:25
5.0 / 5
2604
تگهای خبر: اطلاعات , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بازی اندروید