بازی اندروید

خدمات توانبخشی معلولان بیمه شد

خدمات توانبخشی معلولان بیمه شد

به گزارش بازی اندروید رئیس سازمان بهزیستی كشور از انعقاد تفاهم نامه ای میان سازمان بهزیستی كشور و سازمان بیمه سلامت آگاهی داد و اظهار داشت: این تفاهم نامه برای اجرای ماده 6 قانون پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با بیمه سلامت اظهار نمود: امروز تفاهم نامه ای میان سازمان بهزیستی کشور و سازمان بیمه سلامت امضا شد؛ این تفاهم نامه برای اجرای ماده ۶ قانون پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت است.
بگفته وی، در ماده ۶ قانون مذکور آمده که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است پوشش بیمه سلامت افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان را به شکلی تامین کند که علاوه بر تامین خدمات درمانی موردنیاز این افراد، خدمات توانبخشی جسمی و روانی افراد دارای معلولیت را نیز پوشش دهد.
وی افزود: برای اجرای ماده ۶ قانون پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت، مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان از طرف سازمان برنامه و بودجه و با مصوبه مجلس در ردیف ۲۴ تبصره ۱۴ قانون بودجه، گنجانده شده است.
به گفته رئیس سازمان بهزیستی کشور، مطابق این تفاهم نامه یک میلیون و ۱۶ هزار نفر از افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی که دارای دفترچه معتبر از بیمه سلامت هستند، می توانند از هشت خدمت ستاره داری که در گذشته تحت پوشش بیمه پایه سلامت نبود استفاده کنند و تحت پوشش بیمه قرار گیرند.
بنابر اظهارات قبادی دانا، این هشت خدمت شامل خدمت کاردرمانی، توانبخشی لطمه شنیداری، مشاوره یا تجویز سمعک و ارزیابی و کنترل دوره ای، درمان اختلالات گفتار، زبان و ارتباط کلامی یا پردازش شنوایی است؛ بدین سبب با امضای این تفاهم نامه و تخصیص بودجه در نظر گرفته شده توسط سازمان برنامه و بودجه، افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی که دفترچه بیمه سلامت معتبر دارند می توانند از زمان اجرائی و عملیاتی شدن این تفاهم نامه از خدمات استفاده کنند.
رئیس سازمان بهزیستی اضافه کرد: این اتفاق گام بلندی در امتداد اجرای قانون و برای شروع پوشش بیمه ای مناسب بیمه های پایه برای خدمات توانبخشی است. در آغاز تصمیم بر این شد تا پوشش خوبی برای سطوح یک خدمات توانبخشی برای گروه های مختلف افراد دارای معلولیت (چه افرادی که دارای مشکل جسمی و حرکتی هستند و چه سایر گروه ها مانند افرادی که دارای معلولیت شنوایی هستند) صورت گیرد.
قبادی دانا در ادامه از سازمان برنامه و بودجه، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بیمه سلامت قدردانی کرد و اظهار داشت: امید است که بتوانیم در ماه های آتی این تفاهم نامه را به شکل اجرائی و عملیاتی در آوریم و بهره آن برای ارتقای توانمندسازی و برقراری پوشش مناسب برای خدمات توانبخشی برای افراد دارای معلولیت در سطح کشور ایجاد شود و در گام های بعد بتوانیم برای سایر خدماتی که حالا تحت پوشش بیمه نیستند نیز اقدام نماییم و همین طور بتوانیم همکاری سایر بیمه های پایه را نیز در این موضوعات جلب نماییم که لازم است این اعتبارات در بودجه سال ۱۴۰۰ دیده شود.
وی در همین راستا از مجلس خواست که دراین زمینه همکاری مناسب را داشته باشند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: باتوجه به اینکه بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت نیاز است و این اعتبار امسال تنها 1300 میلیارد تومان است، امید است در سال ۱۴۰۰ بودجه افزایش یابد تا بتوانیم خدمات بهتری را در امتداد اجرای قانون به افراد دارای معلولیت و خانواده های آنها ارائه نماییم.
منبع:

1399/08/09
13:59:25
5.0 / 5
1662
تگهای خبر: آموزش , خدمات , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بازی اندروید