بازی اندروید

زنان ۳۰ درصد اعضای هیات علمی دانشگاه ها

زنان ۳۰ درصد اعضای هیات علمی دانشگاه ها

به گزارش بازی اندروید معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاكید بر اینكه 30 درصد جمعیت اعضای هیات علمی دانشگاه های دو وزارتخانه علوم و بهداشت را زنان می سازند، اظهار داشت: امیدواریم در ماه های پایانی عمر دولت فعلی شاهد انتصابات بیشتر از زنان در مسئولیت های مدیریتی دانشگاه ها و كشور باشیم.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، دکتر معصومه ابتکار در مراسم امضای تفاهم نامه بین وزارت علوم و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری که امروز در وزارت علوم برگزار شد، بر اهمیت توجه به دانشگاه های دوستدار خانواده اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه اقداماتی دراین زمینه در دانشگاه های ما شروع شده است که این امر بسیار برای ما مهمست و فکر می نماییم سیاست های دوستدار خانواده که قسمتی از این سیاست ها را ما با وزارت علوم خصوصاً در بخش سفیران فرهنگی آغاز نموده بودیم مهمست و محور مهم ما برای تشکل های دانشجویی و کانون های فرهنگی موضوع مهارت های ارتباطی است و ما فکر می نماییم یکی از مسائل مهم خانواده همین مهارت های ارتباطی می باشد.
ایشان سپس اشاره کرد: سواد ارتباطی در جامعه ما باید از مدارس و دانشگاه ها شروع شود تا بدانیم چگونه با یکدیگر به شیوه درست ارتباط بگیریم. درست صحبت نماییم و درست بشنویم. بخصوص در حوزه مهارت ارتباط بین نسلی که موضوع بسیار مهمی است بدین سبب باید مورد توجه قرار گیرد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اشاره کرد: یکی از مباحث ما در بحث سفیران فرهنگی، انتقال تجربه ای بود که ما در معاونت در طرح گفت وگوی ملی خانواده و گفت وگوی بین نسلی داشتیم. این دو طرح سه سال است با همکاری انجمن جامع شناسی ایران در حال اجرا می باشد و حاصل آن ترویج مهارت های ارتباطی و رفتاری است.
ابتکار همین طور اشاره کرد: طرح خاصی بعنوان مهارت های مثبت زندگی که ویژه دختران را انجام دادیم که مخصوص دانشجویان دختر تدوین شده است و هم اکنون ارزیابی ما این است که این طرح برای همه دانشجویان شامل پسران نیز ضرورت دارد.
وی اشاره کرد: ما باید بیش از پیش بر روی مهارت های جوانان کار نماییم باید در دوره ها و مقاطع مختلف به این امر توجه می کردیم ولی متاسفانه از آن غفلت کرده ایم.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده طرح کمند را یکی از طرح های مهم دانشجویی عنوان نمود و اظهار داشت: پیوند دادن دانشجویان دختر با اقتصاد و بازار و ایجاد ایده های نو و خلاق مورد توجه دانشجویان قرار گرفت.
ابتکار همین طور با تاکید بر اینکه جایزه زن در علم امسال برگزار می شود، اظهار داشت: علاوه بر آن جایزه ای به نام «دکتر پروانه فرزانه» در حوزه بیوتکنولوژی از طرف پژوهشگاه رویان پیشنهاد شد. امسال جایزه «زن در علم» به اسم مریم میرزاخانی در کنار جایزه بیوتکنولوژی انجام می شود. امیدواریم باتوجه به فراخوانی که اعلام شده است امسال نیز این جایزه را برگزار نماییم.
وی همین طور با اعلان اینکه ظرفیت دانشگاه ها برای حضور زنان در عرصه های مدیریتی بسیار است اظهار داشت: امیدواریم در مدت باقیمانده شاهد انتصابات بیشتر زنان توانمند و شایسته در مسئولیت های مدیریتی دانشگاه ها باشیم. بااینکه هم اکنون ۳۰ درصد اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور زنان هستند، اظهار داشت: بااینکه حمایت هایی برای حضور زنان در هیات های ممیزه در ارتقاء در دانشگاه ها صورت گرفته است اما امیدواریم شتاب بیشتری در ماه های پایانی دولت در عرصه انتصابات زنان در دانشگاه ها باشیم.
منبع:

1399/08/28
23:50:29
5.0 / 5
1532
تگهای خبر: تكنولوژی , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بازی اندروید