بازی اندروید

كوشش برای نجات خانه خالق ارباب حلقه ها

كوشش برای نجات خانه خالق ارباب حلقه ها

به گزارش بازی اندروید کارزار جمع آوری شش میلیون دلار برای خرید خانه «جی.آر.آر. تالکین» نویسنده معروف بریتانیایی و تبدیل آن به موزه شروع شد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از گاردین، تلاش ها برای نجات خانه متعلق به «جی. آر.آر. تالکین» در آکسفورد و جایی که او مهم ترین رمان هایش را در آن جا خلق کرده شروع شده و «یان مک کلین» و «مارتین فریمن» دو بازیگر فیلمهای «ارباب حلقه ها» هم حمایت خویش را از کارزار جمع آوری شش میلیون دلار برای خرید این خانه و تبدیل آن به موزه اعلام نموده اند.
«تالکین» در سال ۱۹۳۰ به همراه خانواده اش به این خانه در جاده نورثمور آکسفورد نقل مکان و برای مدت ۱۷ سال در آن جا زندگی کردند. در این دوره «تالکین» پروفسور ادبیات انگلیسی در دانشگاه بود. وی در این خانه مهم ترین آثارش یعنی رمان های معروف «هابیت» و «ارباب حلقه ها» را نوشت.
«جولیا گلدینگ» نویسنده انگلیسی کارزار شش میلیون دلار برای خرید خانه «جی.آر.آر. تالکین» را بوجود آورده تا قبل از حراج خانه آنرا نجات دهد و آنرا به یک مرکز ادبی و موزه تبدیل کند. این اقدام با حمایت «یان مک کلین»، «مارتین فریمن» و «جان ریس دیویس»، بازیگران فیلمهای سینمایی اقتباس شده از آثار «تالکین» همراه شده است.
مقرر است این خانه که هفت اتاق خواب دارد بعد از خرید مشابه زمان زندگی «تالکین» در آن بازسازی شود.
مجموعه فیلمهای بلند اقتباس شده از رمان های «تالکین» که کارگردانی آنرا « پیتر جکسون» بر عهده داشته در مجموع حدود شش میلیارد دلار در جهان فروخت و ۱۷ جایزه اسکار همچون اسکار بهترین فیلم بلند را از آن خود کرد.
منبع:

1399/09/14
20:43:59
5.0 / 5
1282
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بازی اندروید