بازی اندروید

افزایش كودك آزاری جنسی در فضای مجازی

افزایش كودك آزاری جنسی در فضای مجازی

به گزارش بازی اندروید مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور با تکیه بر اینکه یکی از مسائل بسیار ضروری توجه به کودک آزاری های جنسی است که باید به آن پرداخته شود، می گوید: مطالعات مرکز راهبری سلامت روان کشور نشان داده است که در نقاط مختلف دنیا با گزارشاتی در خصوص افزایش کودک آزاری جنسی مواجهند و به نظر شرایط حاضر هم می تواند برای افرادی که به فضاهای ایمن دسترسی ندارند تهدیداتی را ایجاد نماید.


بهزاد وحیدنیا در گفتگو با ایسنا، با تاکید بر مبحث لزوم پرداختن به تربیت جنسی کودکان، اظهار داشت: والدین باید دانش لازم را متناسب با سن کودکان و نوجوانان درمورد نحوه برخورد با مساله، نحوه طرح مبحث و نحوه آموزش کودکان برای رفتارهای ایمن و خودمحافظه گری و همینطور رفتارهایی که بتواند حمایت های اجتماعی موردنیاز لازم در مواقع ضروری کودکان را جلب نماید، داشته باشند.
وی ادامه داد: به این منظور سازمان بهزیستی هم در برنامه ریزی های آموزشی و بازآموزی متخصصین در تأمین خدمات آموزشی و ارتقایی اقداماتی را انجام داده است. همینطور بخش های غیردولتی در حال ساخت ویدئوهایی برای ارتقاء آگاهی والدین هستند، اما لازم است که به صورت نظام مند در پکیج خدمات خانواده مسائل آموزشی خانواده ها در نظر گرفته شود که در این راستا والدینی که نیازمند آموزش مسائل رفتاری به کودکان هستند می توانند از خدمات مشاوره تلفنی و حضوری سازمان بهزیستی استفاده کنند.
بنابر اعلام مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور، سازمان بهزیستی در بحث آموزش زندگی خانواده هم مبحثی را بعنوان فرزندپروری مورد هدف قرار داده که علاوه بر مباحث حوزه خانواده و آشنایی با دوره های مختلف رشدی کودکان، به بحث فرزندپروری هم می پردازد.
وحیدنیا در ادامه با اشاره به اینکه امروزه بحث فرزندپروری دیجیتالی مطرح است، خاطرنشان کرد: بعضی از مسائل کودکان در حوزه فضای مجازی به سواد رسانه ای والدین بازمی گردد، اینکه چقدر والدین توانایی استفاده از فضای مجازی و دانش مدیریت رسانه را در خانواده دارند و تا چه میزان سبک تربیتی موثر و مناسبی را در حوزه دسترسی به فضاها دارند؟. در هر صورت ارتقاء سواد دیجیتالی خانواده ها و فرزندپروری دیجیتالی موضوعی حائز اهمیت و به روز است؛ در این راستا سال قبل تفاهم نامه ای با مرکز ملی مطالعات اعتیاد کشور منعقد شد که به دنبال بررسی اعتیادهای رفتاری است که بخشی از آن در ارتباط با بحث فضای مجازی و نحوه بهره برداری از آن است.
او همینطور اظهار نمود: مطالعات مرکز راهبری سلامت روان کشور نشان داده است که در نقاط مختلف دنیا با گزارشاتی در خصوص افزایش آزارهای جنسی مواجه بوده اند و فضای مجازی مستثنی از این امر نیست و به نظر شرایط حاضر هم می تواند برای افرادی که حمایت لازم اجتماعی را ندارند و یا آموزشهای مناسبی دریافت نکرده اند و هم گرفتار نقصانها و مشکلات عاطفی و هیجانی و روانی هستند تهدیداتی را ایجاد نماید.
منبع:

1399/10/03
21:52:42
5.0 / 5
1367
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بازی اندروید