بازی اندروید

۱۵ بیمارستان بركت با ۲۵۰۰ تخت در خدمت محرومان كشور

۱۵ بیمارستان بركت با ۲۵۰۰ تخت در خدمت محرومان كشور

به گزارش بازی اندروید بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام مبادرت به راه اندازی و تکمیل 15 بیمارستان با 2500 تخت در مناطق محروم کشور کرده است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، بگفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد مبادرت به راه اندازی و تکمیل ۱۵ بیمارستان در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور کرده است که از این تعداد، ۷ بیمارستان به بهره برداری رسیده و ۸ بیمارستان دیگر نیز در حال راه اندازی و تکمیل است.

امیرحسین مدنی در تشریح بیمارستان های افتتاح شده برکت اظهار نمود: بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی امام خمینی(ره) در شهرستان میانه آذربایجان شرقی، بیمارستان ۹۰ تختخوابی رازی در شهرستان بانه کردستان، بیمارستان ۹۶ تختخوابی فاطمه الزهرا در مینودشت گلستان، بیمارستان ۱۶۴ تختخوابی معتمدی در گرمسار استان سمنان، بیمارستان ۹۰ تختخوابی شهید ستاری در قرچک ورامین، بیمارستان ۱۴۱ تختخوابی حضرت رسول در شهرستان فردوس خراسان جنوبی و بیمارستان ۹۶ تختخوابی امام خمینی(ره) در شهرستان درگز خراسان رضوی بیمارستان های به بهره برداری رسیده بنیاد برکت را شامل می شوند.

وی اشاره کرد: بنیاد برکت ساخت و تکمیل ۸ بیمارستان دیگر را در شهرستان های نی ریز استان فارس، بهار استان همدان، دزفول خوزستان، نجف آباد اصفهان، مهر استان فارس، نهبندان خراسان جنوبی، تیران و کرون استان اصفهان و شهر تهران در دست اقدام دارد که در حال انجام می باشد.

مدیرعامل بنیاد برکت تعداد تختخواب بیمارستان های این بنیاد را ۲ هزار و ۵۰۰ تختخواب ذکر کرد و اضافه کرد: میزان سرمایه گذاری بنیاد برای راه اندازی و تکمیل بیمارستان های برکت ۴۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال است.

مدنی اشاره کرد: بنیاد برکت طراحی و ساخت سه باب بیمارستان جامع درمان سرطان در شهرهای تهران، نجف آباد و اهواز را نیز در دستور کار دارد که هر سه بیمارستان تکمیل شده و آماده افتتاح است.

وی همین طور از ساخت بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی برکت در جنوب غرب تهران آگاهی داد و اضافه کرد: راه اندازی این بیمارستان با ۴۰ درصد پیشرفت کار در حال انجام می باشد. اعتبار پیش بینی شده برای ساخت این بیمارستان ۴۰ هزار میلیارد ریال است.

بگفته مدیرعامل بنیاد برکت، ورود این بنیاد به حوزه ساخت و تکمیل بیمارستان ها و مراکز درمانی در امتداد افزایش سرانه و کیفیت درمان در مناطق محروم و تحقق عدالت در حوزه بهداشت و سلامت در سراسر کشور است.

مدنی اشاره کرد: بنیاد برکت نسبت به ساخت ۲۳۰ مرکز جامع سلامت، سلامت جامعه، بستر درمان، خانه های بهداشت، پایگاه سلامت و پایگاه اورژانس در مناطق محروم کشور متعهد است که از این تعداد، ۱۵۰ مرکز به بهره برداری رسیده و ۸۰ مرکز دیگر در حال راه اندازی است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، مدیرعامل بنیاد برکت عنوان کرد: برای راه اندازی این ۲۳۰ مرکز بهداشتی و درمانی، ۷۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده و ۶۵۰ منطقه روستایی کشور تحت پوشش خدمات این مراکز قرار دارند.1399/10/12
14:26:26
0.0 / 5
1542
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بازی اندروید