بازی اندروید

اصفهان نخستین شهر كاندیدای دوستدار كودك یونیسف شد

اصفهان نخستین شهر كاندیدای دوستدار كودك یونیسف شد

شهرداری اصفهان با عضویت در شبکه جهانی ابتکار شهر دوستدار کودک یونیسف بعنوان نخستین شهر کاندیدا دوستدار کودک در ایران معرفی گردید.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، این مراسم که با حضور رحیم ساکی رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور، عباس رضایی استاندار و قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان و اعضای شورای شهر اصفهان، نماینده وزارت امور خارجه و مدیران دفتر یونیسف در ایران برگزار گردید؛ نشان کاندیداتوری شهر دوستدار کودک توسط خانم ابرایان رئیس دفتر یونیسف در ایران به شهردار اصفهان اعطاء شد.

رحیم ساکی رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور با اعلان اینکه توسعه دیپلماسی شهری و افزایش تعاملات بین المللی شهرها و عضویت در شبکه های جهانی در دستور کار مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل قرار دارد، اظهار داشت: در همین راستا موضوعاتی چون خواهر خواندگی شهرها با شهرهای دنیا، عضویت در شبکه شهرهای جهانی چون شهر خلاق یونسکو، شهر دوستدار سالمند و... پیگیری و انجام شده است.
ساکی در بخش دیگری از صحبت هایش با تشریح این مساله که تمام آرزوی بشریت در دست کودکان است؛ اظهار داشت: هماهنگی و هم افزایی بین دستگاه های متولی حوزه کودکان برای احقاق حقوق همه جانبه کودکان و نوجوانان نیاز است و بر توجه به مناطق کمتر برخوردار، کودکان محروم و کودکان با نیازهای ویژه در برنامه ریزی ها و اجرای فعالیت ها اصرار کرد.

در ادامه نشست خانم مندیپ اوبرایان، نماینده دفتر یونیسف در ایران اظهار داشت: «من به تمامی ذینفعان به خصوص در اصفهان سفارش می کنم تا گوش کردن به کودکان را در اولویت قرار دهند و آنها را در تصمیم گیری ها مشارکت دهند تا بتوانند رویاهای کودکان و شهری را که آرزو دارند در آن زندگی کنند را برای آینده ما و نسل بعدی درک کنند. ابتکار ایجاد شورای مشورتی کودکان قدمی مناسب در این راه محسوب می گردد».
بعد از دریافت رسمی لوگوی کاندیداتوری ابتکار شهر دوستدار کودک یونیسف، شهرداری اصفهان متعهد می شود در ضمن دو سال آینده برنامه اقدام مرتبط را که برمبنای تفاهم نامه امضا شده بین وزارت کشور، دفتر کشوری یونیسف در ایران و شهرداری اصفهان را اجرا نماید.

شایان ذکر است برنامه اقدام ابتکار شهر دوستدار کودک شهرداری اصفهان در کمیته ملی هماهنگی ابتکار شهر دوستدار کودک در امتداد همکاری مشترک وزارت کشور و یونیسف در ایران در مهرماه ۱۳۹۹ به تصویب رسید و در خرداد ماه ۱۳۹۹ نیز ۱۲ شهر شامل اصفهان، بندرعباس، تبریز، تهران، رشت، سمنان، شیراز، کرمان، گرگان، مشهد، همدان و یزد بعنوان شهرهای پایلوت ابتکار شهر دوستدار کودک در ایران انتخاب شدند.
برمبنای پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، طرح ابتکار شهر دوستدار کودک با حمایت دولت های ملی و محلی، سازمان های مردم نهاد، بخش خصوصی، رسانه ها، دانشگاه ها و با همکاری یونیسف، بیش از ۳۰ میلیون کودک را در ۳۰۰۰ شهر و جامعه محلی در بیش از ۵۸ کشور تحت پوشش قرار داده است.1399/11/18
10:33:22
0.0 / 5
1016
تگهای خبر: جوانان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
بازی اندروید