بازی اندروید

آخرین آمار صدور كارت ملی به دنبال حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی

آخرین آمار صدور كارت ملی به دنبال حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی

بازی اندروید: پیرو سوالات مخاطبان ایسنا درباره حذف دفترچه بیمه و جایگزینی شماره ملی و کارت ملی جهت استفاده از خدمات مراکز درمانی، سازمان ثبت احوال کشور درباره آخرین آمار و وضعیت صدور کارت ملی هوشمند توضیحاتی را ارائه نمود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، روابط عمومی ثبت احوال در پاسخ به یکی از سوالات مخاطبان ایسنا و مشکل افرادی که برای دریافت کارت ملی هوشمند فقط پیش ثبت نام کرده و یا هیچ ثبت نامی نکرده و مدرکی هم ندارند و نگرانند که خللی در درمان آنها در مراکز درمانی تامین اجتماعی ایجاد شود، اعلام نمود که برمبنای اعلام سازمان ثبت احوال کشور تا کنون نزدیک به ۶۰ میلیون نفر از هم میهنان مراحل تکمیل ثبت نام خودرا به انجام رسانده و از این میان صدور کارت هوشمند ملی برای بیش از ۵۰ میلیون نفر انجام پذیرفته و درباب بقیه عزیزان به تدریج در حال انجام می باشد.
همین طور درباره بحث حذف دفترچه های کاغذی بیمه تامین اجتماعی اساسا موضوع نحوه ارائه خدمت توسط آن سازمان تدبیر شده است که مناسب بنظر می رسد بوسیله خود ایشان پیگیری شود.
سازمان ثبت احوال کشور همیشه آماده ارائه خدمات لازم بوده و برمبنای اعلام نیاز دستگاهها هم اینک در بیش از ۲۰۰ هزار نقطه از میهن اسلامی افزون بر ۲۰۰ دستگاه در قالب تفاهم نامه های موجود و برمبنای قوانین کشور ارائه خدمت می کند.
به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، باتوجه به اهمیت کارت ملی در حذف دفترچه بیمه، معاون تامین اجتماعی نیز از برگزاری جلساتی با ثبت احوال و سازمان های دیگر برای دسترسی به سوابق هویتی افراد آگاهی داده و اظهار داشت که اگر در بدو امر این طرح سختگیری نماییم ممکنست عرصه بر مردم سخت شود، پس همه فرایندهای نظارتی را از اول شروع نمی نماییم و بتدریج این کار را انجام خواهیم داد.
همین طور شهرام غفاری، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی نیز اعلام نمود که مردم جلد دفترچه هایی که تا حالا داشته اند را می توانند همراه داشته باشند، اگر جلد دفترچه هم ندارند، کارت ملی شان را می توانند عرضه کنند و اگر کارت ملی برای افراد صادر نشده بود و یا سنشان زیر ۱۸ است و کارت ملی ندارند، می توانند با شناسنامه مراجعه کنند و این ساز و کارها موجود است.
بگفته وی، عدم صدور دفترچه و الکترونیک شدن نسخه از یکدیگر جداست، این که افراد بدون دفترچه مراجعه کنند و پزشک هم نسخه نویسی الکترونیک انجام ندهد، یک همراهی لازم دارد و پزشکان با بهره گیری از سر نسخه می توانند بیماران را ویزیت کنند و کد ملی بیماران را بالای نسخه بنویسند.
منبع:

1399/11/29
14:28:11
0.0 / 5
1376
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بازی اندروید