بازی اندروید
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در تئاتر شهر؛

تئاتر برونسی یك نمایش فرهنگ ساز است

تئاتر برونسی یك نمایش فرهنگ ساز است

به گزارش بازی اندروید فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با حضور در تئاتر شهر ضمن تماشای نمایش «برونسی» به کارگردانی مرتضی شاه کرم در تالار سایه با مدیر این مجموعه هم ملاقات و گفتگو کرد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، دکتر سعید محمد فرمانده قرار سازندگی خاتم الانبیاء با حضور در تئاتر شهر ضمن تماشای نمایش «برونسی» به کارگردانی مرتضی شاه کرم در تالار سایه با ابراهیم گله دارزاده مدیر این مجموعه هم ملاقات و گفتگو کرد.
وی بعد از تماشای نمایش «برونسی» اظهار داشت: تئاتر «برونسی» نمایشی خیلی خوب و حرفه ای با بازی های درخشان در حوزه دفاع مقدس است که توانسته به درستی مبارزات مردم در دوران ستم شاهی تا حضور آنها دردوران دفاع مقدس را به هم متصل و یکی از قهرمانان ملی ایران بخصوص شهید برونسی را به تصویر بکشد. اثری که من از تماشای آن هم استفاده کردم و هم لذت بردم.
سعید محمد پرداختن به مبحث «اخلاص را خصوصیت خاص این نمایش دانست و اضافه کرد: به اعتقاد من اصل مبحث این اثر نمایشی نشان دادن اخلاص است که همواره در فرهنگ و ریشه های اعتقادی ما وجود داشته اند. این نمایش نشان داده است که آدم باید با اعتقاد زندگی کند، امروز گمشده مهم ما هم دقیقا همین مبحث است. من بر این باورم با این نمایش ها می توان برای جامعه فرهنگ سازی کرد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به اهمیت نمایشنامه جذاب و مخاطب پسند در حوزه نمایش اشاره نمود و اظهار داشت: جریان دفاع مقدس خیلی متنوع است و از هر جهتی به آن نگاه کنید می تواند طرح یک سناریو و مطلب باشد. از مسائل دفاع مقدس و با استفاده از افرادی که خودشان تجربه کرده اند می توان هم موضوعات مفهومی و هم حتی موضوعات طنز استخراج کرد که با درهم عجین شدن، تبدیل به نمایشنامه هایی جذاب و اثرگذار می شوند.
وی خاطرنشان کرد: مبحث دفاع مقدس بحث دفاع از خاک و میهن است و همه ایرانیان نسبت به این مورد عرق و علاقه دارند و برایشان جالب است.
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا در مورد پشتیبانی از آثار نمایشی دغدغه مند اظهار داشت: بخش های دولتی بودجه های فرهنگی در اختیار دارند که پشتیبانی از هنرهای نمایشی را ممکن می کند، ما هم به نوبه خودمان اگر کاری بتوانیم انجام می دهیم.
وی در دیدار با ابراهیم گله دارزاده مدیر تئاتر شهر، تلاشهای وی و دست اندرکاران مجموعه تئاترشهر برای اجرای نمایش و روشن نگه داشتن چراغ تئاتر با همراهی هنرمندان را شایسته قدردانی دانست و اضافه کرد: تعطیلی سالن های نمایشی بسیاری از هنرمندانی که از این مسیر امرار معاش می کنند را گرفتار مشکل کرده و اگر تعطیلی ادامه پیدا کند علاوه بر فرهنگ جامعه در این بخش، هنرمندان هم صدمه جدی تری می بینند. امشب شاهد بودیم که در مجموعه تئاترشهر با رعایت کامل فاصله گذاری و پروتکل ها نمایش ها اجرا می شوند که این جای تشکر دارد.
منبع:

1399/12/02
20:37:13
0.0 / 5
1362
تگهای خبر: بازی , چراغ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بازی اندروید