بازی اندروید

یك سینمای قدیمی دیگر هم تعطیل شد

یك سینمای قدیمی دیگر هم تعطیل شد

به گزارش بازی اندروید با ادامه رکود در سینما، یکی دیگر از سالن های سینمایی قدیمی تهران (عصر جدید) هم تعطیل می شود تا تعطیلی و تغییر کاربری سرنوشت این روزهای سینماهای قدیمی باشد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، در ماه های گذشته که سینماها تعطیل بودند، خبرهایی شنیده می شد از اینکه صاحبان برخی سینماها بخصوص آن هایی که تک منظوره بوده و با یکی دو سالن فعالیت داشتند، به فکر تعطیلی، فروش یا حتی تغییر کاربری افتاده اند و این مساله درباره چند سینمای قدیمی تهران بیشتر مطرح بود.
آذرماه همین سال جاری خبر حکم تخریب سینما ایران در لاله زار سر و صدای زیادی به پا کرد و هنوز مشخص نیست سرانجام این سینمای قدیمی چه می شود. بجز ان سینما گلریز هم که در محله یوسف آباد واقع شده و در ابتدا پاتوق فعالیتهای هنری مهین و مصطفی اسکویی بوده و بیشتر از 60 سال قدمت دارد، به علت اختلاف میان مالک و صاحب سرقفلی پلمب شده و احتمال تعطیلی و تخریب یا تغییر کاربری آن هم وجود دارد.
مدتی قبل سینما بولوار در بولوار کشاورز هم که زمانی یکی از سینماهای مدرن تهران بوده تغییر کاربری پیدا کرده و به مرکز همایش های دانشگاه علوم پزشکی تهران تبدیل گشته است.
طبق پیگیری ها، ملک این سینما در اختیار دانشگاه تهران بود و سرقفلی آن در اختیار مرحوم حکاک که هم اکنون به ورثه او رسیده است. اما یکی از اشکالات اساسی بر سر را ه این سینماها همین است که در بسیاری از این موارد ورثه توان مالی و یا انگیزه کافی برای نگهداری و سرپا نگه داشتن این سینماها را ندارند.
نمونه این مساله سینما شهر قشنگ در خیابان جمهوری است که بیشتر از 10 سال است تعطیل شده و تابستان همین سال جاری از جانب فرزند مرحوم رضا حجت (مالک)، اعلان فروش این سینمای 70 ساله بر سر در آن نصب گردید.
خیلی از این سینماها به علت فرسودگی و متروکه شدن با تخریب و تغییر کاربری مواجه گشتند، اما برخی دیگر هم به علت رکود سینما و کم بودن تماشاگر رو به تعطیلی می روند و در شر ایط فعلی کرونا هم مزید بر علت شده است.
برهمین اساس اخیرا مدیران سینما عصر جدید هم تصمیم به تعطیلی این سینما در خیابان طالقانی گرفته اند.
عبدالله علیخانی - مدیر سینما - با تایید این خبر به ایسنا می گوید: من و آقای فرحبخش 11 سال است که این سینما را خریداری نموده ایم، چون سینما علاقه ما بوده، اما هم اکنون با این وضعیت نمی دانیم باید چه نماییم و برای رسیدن به تصمیمی قطعی آنرا تعطیل خواهیم کرد.
او ضمن اشاره به سابقه طولانی فعالیت این سینما و جایگاهی که داشته، اعتقاد دارد برای حفظ این سینماهای قدیمی باید فکری اساسی شود.
فعالیتهای ابتدایی در محل سینما عصر جدید فعلی به دهه 1320 برمی گردد و در مقطعی کاملا تخریب می شود و بعد به شکل سینمای فعلی بازسازی می شود.
منبع:

1399/12/04
13:40:49
0.0 / 5
1384
تگهای خبر: كاربر , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بازی اندروید