بازی اندروید

انتقاد از رفتن به صحنه فیلمبرداری با زور و تهدید

انتقاد از رفتن به صحنه فیلمبرداری با زور و تهدید

بازی اندروید: نایب رئیس هیات مدیره خانه سینما تاکید کرد، هر کدام از اعضای صنوف سینمایی که مشغول کار در پروژه ای هستند، اگر برای حفظ سلامتی خود احساس عدم امنیت دارند به روسای صنوف اطلاع دهند تا پیگیری صورت گیرد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، در پی نادیده گرفتن اطلاعیه سازمان سینمایی در خصوص توقف فیلمبرداری ها در شهرهای قرمز و نبود نظارت بر اجرائی شدن این دستور، برخی عوامل فیلم های سینمایی و سریال های شبکه نمایش خانگی از اصرار بر انجام کار در روزهایی که وضعیت شیوع ویروس کرونا در موج چهارم سیاه توصیف می شود، گله مند هستند.
در این زمینه روز گذشته گزارشی در ایسنا منتشر گردید که با همراهی برخی عوامل و تاکید آنها براینکه با زور و اجبار به حضور در سر صحنه دعوت می شوند یا اینکه بخاطر نگرانی از پرداخت عدم دستمزد مجبور به رفتن سر صحنه در این شرایط خاص هستند، روبرو شد. این انتقادها بیشتر از آن جهت است که در بعضی پروژه ها رعایت پروتکلهای بهداشتی بیشتر به عهده خود افراد گذاشته شده و تست گیری متناوب هم صورت نمی گیرد و در این بین برخی از عوامل هم به کرونا مبتلا شده اند. البته پروژه هایی هم هستند که در همین یکی دو روز گذشته بطور موقت تعطیل شدند که در بین فیلم های سینمایی به «نگهبان» رضا میرکریمی، « تفریق» مانی حقیقی و.... و از بین سریال ها به «هیولا» مهران مدیری می توان اشاره نمود.
با این وجود باتوجه به ادامه فعالیت چند پروژه دیگر، علیرضا نجف زاده - نایب رئیس هیات مدیره خانه سینما و رئیس کمیته رفاهی خانه سینما - ضمن اشاره به کمیته ای که سال قبل در خانه سینما برای رسیدگی به همین امور تشکیل شده بود اما بعد به سبب بروز مسائلی تعطیل شد، به ایسنا اظهار داشت: در پروژه هایی که مجوز قراردادشان در رابطه با وزارت ارشاد است، اگر دستور سازمان سینمایی را در خصوص تعطیلی رعایت نکنند و بعد خدای ناکرده اتفاقی برای کسی بیفتد، تهیه کننده باید پاسخگو باشد چون وقتی اعلام می کنند فیلمبرداری تعطیل شود، باید این کار انجام می شد.
او افزود: خانه سینما بعد از سازمان سینمایی اطلاعیه ای صادر و پروژه ها را دعوت به تعطیلی کرد و اگر کسی در این راه تخطی کند، بطور قطع مسئولیت کار با مسئولان آن پروژه است.
وی ادامه داد: در کمیته رفاهی خانه سینما کوشیدیم به اعضای صنوفی که خود یا خانواده هایشان درگیر کرونا شده اند در حد توان بوسیله کمک های پزشکی و حتی مالی یاری رسانی نماییم ولی در وضعیت فعلی اگر هر کدام از اعضا در پروژه ای بخاطر شرایط کاری احساس عدم امنیت می کنند، حتما بوسیله صنف و رئیس صنف خود اطلاع رسانی کنند تا ما بتوانیم پیگیری نماییم.
در ایام گذشته مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا بر افزایش آمارهای در رابطه با کرونا در این هفته تاکید داشتند و در خانه ماندن را بهترین راه برای حفظ سلامتی و کمک به کم شدن آمار مبتلایان عنوان کردند.
براین اساس تمام مشاغل - بجز مشاغل گروه یک - برای مدتی تعطیل شده اند ولی برخی از پروژه های فیلمبرداری فیلم و سریال همچنان مشغول کار هستند و در این بین بیش از هر چیز اصرار بر ادامه تولید سریال هایی که در چند وقت اخیر بخاطر کیفیت پایین به شدت مورد انتقاد بودند جای تامل دارد. برخی عوامل همین سریال ها اشاره می کنند که مسائل مالی و ضرری که هر روز تعطیلی در این شرایط به تهیه کننده و سرمایه گذار وارد میکند مانع از این می شود که توقف کار برای حفظ سلامتی افراد در اولویت بماند. این در حالیست که سال قبل هنرمندان زیادی را به سبب مبتلاشدن به کرونا از دست دادیم که در میان آنها تعدادی در همین پروژه ها بیمار شده و از دنیا رفتند.
منبع:

1400/01/29
14:14:36
5.0 / 5
1241
تگهای خبر: تولید , سلامتی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بازی اندروید