بازی اندروید
بازیگر فیلم سینمایی سوم آذرشهر مطرح كرد:

این فیلم یك واقعیت شرافتمدانه را بیان می كند

این فیلم یك واقعیت شرافتمدانه را بیان می كند

به گزارش بازی اندروید بازیگر فیلم سینمایی «سوم آذرشهر» اظهار داشت: این فیلم یک واقعیت شرافتمندانه را بیان می کند، من نمی دانم که واقعیت شرافتمندانه خیلی مورد علاقه جامعه امروز ما هست یا نه ولی این فیلم را به هم فکران خود سفارش می کنم برای اینکه واقعیت را در عین سادگی خیلی شریف بیان می کند.


آروشا بیگی که درحال حاضر روی پرده سینماهای هنروتجربه است، در گفتگو با ایسنا درباره تجربه بازی در این فیلم اظهار داشت: «سوم آذرشهر» برای من نخستین تجربه پشت دوربین در ایران بود، بسیاری از چیزهایی که در فیلم اتفاق می افتاد برای من تازگی نداشت و از تجربیات گذشته ام نشات می گرفت و خیلی چیزها هم بودند که برای نخستین بار تجربه می کردم. چون تجربه کار در ایران برای من جدید بود، معایب آن هم به صورتی شیرین می شد. شما وقتی برای نخستین بار کاری را شروع می کنید به سبب هیجانی که دارید، معایبش را حس نمی کنید.

آروشا بیگی در سال 1372 در تئاتر" پرچم" با رکسانا صابری همبازی بود، بیست سالگی از ایران رفت و در اروپا پس از رها کردن رشته معماری در کنسرواتوار تئاتر ژنو مشغول تحصیل شد. بعد از اتمام تحصیل، از سال ۲۰۰۶ در سوییس تئاتر کار کرد و برای مدت کوتاهی هم با " کمپانی تئاتر اسپیرال" همکاری داشت. در سال 96 13 نخستین کار جدی اش در ایران، حضور در تاتر " تجدید نظر" آروند دشت آرای بود و بعداز آن با کامبیز صفاری در فیلم سینمایی "سوم آذرشهر" همکاری کرد که این روزها در گروه "هنر و تجربه" به نمایش درآمده است.
وی در ادامه این گفتگو مطرح کرد: من تابحال با این مساله روبرو نبودم که 10 برداشت بگیریم و چون روسری من نامرتب بوده است، مجبور باشیم برداشت دیگری بگیریم. حتی تلخی ها هم در ابتدا برای تو جدید است و سنگینی آنرا حس نمی کنی.
بیگی درباره علت کار در «سوم آذرشهر» بیان کرد: چون فیلمنامه را دوست داشتم و در جریان تغییرات آن بودم، به بازی در آن نیز علاقمند شدم، البته فیلمنامه تغییراتی کرد که همه آنها را دوست نداشتم ولی باز هم کار در «سوم آذرشهر» جالب بود. احساسات یک مهاجر در فیلمنامه خیلی باز نشده بود برای اینکه "روجای" فیلم که به ایران برگشته بود به اندازه من، احساس تعلق نداشتن به جایی را نداشت. این احساس کاراکتر نسبت به تعلق داشتن به جایی، برای من جدید و شیرین بود.
این بازیگر درباره مساله مهاجرت اشاره کرد: مهاجرت چیزی نیست که برای همه آدم ها یک طعم داشته باشد، هر آدمی تجربه خودرا دارد. برای من به شخصه همیشه احساس خانه به دوش بودن و تعلق نداشتن به جایی را داشته است.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش درباره همکاری با کامبیز صفاری عنوان کرد: او کارگردان خیلی خلاقی بود و من این خلاقیت را خیلی دوست داشتم، فکر می کنم میزان دموکراسی و آرامش زیادی که دارد، برای دنیای سینما زیاد است، برای اینکه این دنیا کمی به استبداد هم نیاز دارد، ولی بطور کلی میزان دموکراسی و همراه بودن او با هرکدام از ما، برای من خیلی قابل احترام و شیرین بود.
بازیگر تئاتر «تجدید نظر» درباره تجربه کار در کنار آتیلا پسیانی نیز اظهار نمود: هرجای دنیا و با هر پیشکسوتی که کار می کنی، محال است که دست خالی برگردی، من به شخصه خیلی چیزها از آتیلا پسیانی یاد گرفتم، حضور وی در گروه یک نعمت بود. فکر می کنم هر بازیگری، چه باتجربه و چه بی تجربه، هنگام کار با آتیلا پسیانی چیزی یاد می گیرد.
بیگی در بخش پایانی صحبت هایش درباره تفاوت کار در ایران و خارج از آن توضیح داد: تجربه کار در ایران و خارج از آن قابل وصف نیست برای اینکه فرهنگ کار کردن متفات است. داستان این نیست که یک سری از قوانین اینجا وجود دارد و خارج از ایران نیست بلکه مساله این است که دید بازیگری در ایران و خارج از آن خیلی متفاوت می باشد. در همه کشورها قوانینی وجود دارد که مطابق با افراد جامعه تعیین شده اند، بازیگری در ایران و خارج از آن به این علت فرق می کند که سیستم متفاوت می باشد. من بعنوان بازیگر چیزهایی را در ایران تجربه می کنم که تقاضای من است، ولی ممکنست تقاضای بازیگر دیگری نباشد، آدم ها با مقتضیات خودشان کار و زندگی می کنند.
بازیگر تئاتر «پرچم» افزود: وقتی نقشی را بازی می کنید لزوما نباید با آن نقاط مشترکی داشته و قبلا تجربه اش کرده باشید، چیزی که به بازیگر کمک می نماید، حسی ست که از کار می گیرد نه آن چیزی که در یک کار خاص تجربه کرده است. ممکن بود بازیگر دیگری نیز این نقش را به خوبی بازی کند که تجربه مهاجرت نداشته باشد.
بیگی در آخر درباره فیلم اشاره کرد: بگفته آتیلا پسیانی «سوم آذرشهر» فیلم شریفی ست. این فیلم یک واقعیت شرافتمندانه را بیان می کند، من نمی دانم که واقعیت شرافتمندانه خیلی مورد علاقه جامعه امروز ما هست یا نه ولی این فیلم را به هم فکران خود سفارش می کنم برای اینکه واقعیت را در عین سادگی خیلی شریف بیان می کند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، «سوم آذرشهر» درباره «دختر مهاجری همسر ایرانی خودرا در تصادف اتومبیلی در کشور آلمان از دست داده است. او برای مدیریت میراث خود از همسرش به کشورش (ایران) باز می گردد، اما درک اینکه شوهر او فرزند دیگری از همسر سابقش داشته و او از این ماجرا ناآگاه بوده است، اوضاعش را پیچیده تر می کند.»

منبع:

1400/03/03
20:44:40
5.0 / 5
1218
تگهای خبر: بازی , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بازی اندروید