بازی اندروید

حمایت بنیاد برکت از زندانیان آزاد شده

حمایت بنیاد برکت از زندانیان آزاد شده

بازی اندروید: مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام از راه اندازی 7500 شغل برای زندانیان آزاد شده و خانواده هایشان امسال آگاهی داد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، محمد ترکمانه با اشاره به حمایت ویژه بنیاد برکت از اقشار لطمه پذیر اجتماعی اظهار داشت: در همین راستا، تا آخر سال ۲۵۰۰ طرح اشتغال زایی اجتماع ‍ محور منجر به ایجاد ۷۵۰۰ شغل برای زندانیان آزاد شده و خانواده هایشان راه اندازی می شود.

وی اشاره کرد: از این تعداد تا به امروز ۵۰۰ شغل طرح بطور کامل راه اندازی شده که ایجاد اشتغال برای ۱۵۰۰ نفر را به همراه داشته است.

ترکمانه با تاکید بر اجرای این طرح در سراسر کشور اشاره کرد: استانهای لرستان، خوزستان، فارس، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان بیشترین سهم را از طرح های اشتغال زایی بنیاد برای زندانیان آزاد شده از زندان و خانواده هایشان دارند.

بگفته مدیرعامل بنیاد برکت، نه فقط زندانیان آزاد شده که خانواده هایشان نیز مشمول طرح های اشتغال زایی بنیاد برکت هستند.

وی حجم کل سرمایه گذاری اشتغال زایی برای زندانیان آزاد شده را ۳ هزار و ۳۷۵ میلیاردریال اعلام نمود و توضیح داد: زندانیان آزاد شده ای که دارای طرح توجیهی برای اشتغال هستند می توانند با مراجعه به مجریان و تسهیل گران بنیاد برکت در سراسر کشور نسبت به ثبت نام و ارائه درخواست خود اقدام نمایند.

ترکمانه افزود: مشاغلی که برای این قشر لطمه پذیر ایجاد می شود، در رسته های تولید پوشاک، مشاغل خدماتی، پرورش دام و کشاورزی است و همین طور بیشترین مساعدت در پرداخت تسهیلات با آنها می شود.

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر حمایت ویژه از اقشار اجتماعی در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد: برمبنای چنین راهبردی، تا آخر سال جاری ۲۰ هزار طرح اشتغال زایی برای این اقشار همچون زنان سرپرست خانوار، کولبران، سوخت بران، معلولان، زندانیان و خانواده هایشان و خانواده های کودکان بازمانده از تحصیل اراه اندازی می شود که فرصت کسب وکار برای ۶۰ هزار نفر را فراهم خواهد آورد.

وی تصریح کرد: بنیاد برکت برمبنای منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست های ابلاغی از طرف ستاد اجرائی فرمان امام، ایجاد فرصت های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق بعنوان اولویت اصلی در راس برنامه ها و کارهای خود قرار داده است.

ترکمانه در آخر تصریح کرد: بنیاد برکت ایجاد ۷۰ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور منجر به ایجاد ۲۱۰ هزار شغل را تا اختتام امسال در مناطق روستایی و محروم کشور در دستور کار دارد.
منبع:

1400/07/17
19:49:07
5.0 / 5
1374
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بازی اندروید