بازی اندروید

ایجاد شهر سلامت ویژه معتادان متجاهر

ایجاد شهر سلامت ویژه معتادان متجاهر

به گزارش بازی اندروید رییس پلیس پایتخت، با اشاره به اقدامات انجام شده برای تجهیز و گسترش مرکز نگهداری و درمان و کاهش لطمه های ماده 16 سروش و ایجاد ˮشهر سلامتˮ، اظهار داشت: اقدامات لازم برای ایجاد ˮشهر سلامتˮ شروع شده و ما طرح کامل و هادی آنرا ارایه داده ایم تا این شهرک 10 هزار نفری به همراه مراکزی در آن مثل مرکز تفریحی و سرگرمی و ورزشی و... راه اندازی شود و افراد درگیر اعتیاد آرام آرام به جامعه و کار و زندگی باز گردند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی که برای پیگیری مصوبات بازدید رییس جمهوری به مرکز نگهداری و درمان و کاهش لطمه های ماده ۱۶ سروش رفته بود، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار نمود: این همه پیشرفت در این مرکز با حداقل امکانات کار خوبی است. ارگان هایی مثل شهرداری و بهزیستی که در زمینه لطمه های اجتماعی دستی بر آتش دارند باید پای کار آیند. در صورتیکه گاهی در مسیرهایی اعتبارات حوزه های لطمه های اجتماعی هزینه می شود که هیچ آثار و برکات ندارد.

به گفته ی ایشان، در مرکز سروش هیچ قرص و شربتی دارویی نظیر متادون در پروسه درمان به معتادان داده نمی گردد و در عین حال سعی شده تا به مددجویان این مرکز شغل و حرفه ای آموخته شود.

رحیمی اظهار داشت: بیشتر قریب به اتفاق خانواده این مددجویان آنها را طرد و ترک کرده اند و حدود ۵۰ تا ۶۰ فرد در اینجا فاقد هویت هستند که باید گام هایی برای اتصال این افراد به حانواده هایشان برداشته شود. ما در نهایت تمام مددجویان این مرکز را تحویل خانواده خواهیم داد. با حداقل امکانات طی حدود دو سال گام های خوبی برداشته شده است. طی جلسه ای برای رییس جمهوری، وزیر کشور و حتی شهردار هزینه های لازم برای تکامل پروژه این مرکز را توضیح داده ایم.

رییس پلیس پایتخت با انتقاد از شرایط فعلی بازپروری معتادین، اشاره کرد: ما به فرایندهای بازپروری و اقداماتی که الان در بسیاری از مراکز بازپروری اتفاق می افتد منتقد هستیم و باید اینها را اصلاح نماییم. نباید عزیزان از این انتقادها ناراحت شوند و ما تا روزی که در این مقام هستیم پای کار ایستاده ایم.

ایجاد ۳۰ خانه مهر در کنار مرکز سروش

رییس پلیس پایتخت در بخش دیگر برنامه نیز از خانه های مهری که در کنار این مرکز درحال ساخت است بازدید و اظهار نمود: اقداماتی را انجام داده ایم تا با کمک یکی از خیرین ۳۰ خانه مهر در کنار مرکز سروش درست نماییم تا اینطور ارتباط بین معتاد و خانواده برقرار شود و در ادامه کار نیز بحث مراکز ورزشی را بعنوان شهر سلامت در کنار خانه های مهر خواهیم داشت که در کنار این خانه ها درست خواهند شد.

رحیمی با اعلان اینکه خانه های مهر با مرکز سروش کاملا فاصله دارد و هم اکنون تعداد این خانه ها ۳۲ سوئیت است، افزود: در ادامه کار نیز بحث مراکز ورزشی را خواهیم داشت که کنار خانه های مهر درست می شوند.

وی با اعلان اینکه از روز نخست راه اندازی مرکز سروش تلاش بر پیاده سازی بازپروری انجام شده است، تصریح کرد: قسمتی از مشغولیت ذهنی روزانه من این مرکز است و مرتبا پیگیر آن هستم. اینجا با جان و دل و فارغ از مسئولیت اداری کار می نماییم اما با عشق تمام و توکل به خدا اقدامات را دنبال می نماییم تا حتی شده سلامت را به یک نفر بازگردانیم.

رحیمی افزود: این انگیزه و اعتقاد و باور و عشق در درون فرماندهی انتظامی تهران و پلیس مبارزه با مواد مخدر وجود دارد که هر تعداد که بتوانیم این عزیزان را از مواد مخدر دور نماییم و به خانواده و جامعه بازگردانیم. این اتفاق هرچند محدود اما اینجا رخ داده و این مساله را دنبال خواهیم کرد. ما با حداقل هزینه ها اینجا را اداره می نماییم. گام های خوبی برداشته شده و انشالله سرعت می گیرد.

رییس پلیس پایتخت در بخش دیگر بازدید خود از گلخانه پرورش گل و گیاه، کارگاه آهنگری، کارگاه صافکاری و نقاشی و کارگاه خیاطی و حسینیه این مرکز نیز بازدید کرد و اظهار داشت: هم اکنون حدودا هشت الی ۹ شغل در این مرکز آموزش می دهیم. بسیاری از این مددجویان اینجا این کارها را بلد نبودند و اینجا آموزش دیدند و مشغول به کار شدند. از همه کسانی که مشتاق انسان ها و خصوصاً لطمه دیدگاه هستند درخواست می نماییم به این مرکز کمک کنند. این مرکز با رعایت تمام استانداردها و رعایت درست پروسه های لازم برای بازگشت فرد به زندگی و نجات از اعتیاد خانمان سوز به خانواده به وجود آمده و تا به جامعه باز گردد.

منبع:

1400/09/14
21:59:35
5.0 / 5
1130
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بازی اندروید