بازی اندروید

تاکید معاون اول رئیس جمهور بر پیگیری مداوم مشکلات معلولان

تاکید معاون اول رئیس جمهور بر پیگیری مداوم مشکلات معلولان

به گزارش بازی اندروید کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون پشتیبانی از حقوق معلولان با حضور معاون اول رئیس جمهور تشکیل جلسه داد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور در اولین نشست این کمیته در دولت سیزدهم اجرای قانون پشتیبانی از معلولان را به علت سروکار داشتن با جان و کرامت انسان ها همچون اولویت های این دولت خواند و با تکیه بر جدیت همه دستگاههای متولی برای حل مشکلات معلولین، از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست با رصد مداوم تکالیف دستگاههای ذیربط، روند اجرای این قانون را به صورت دوره ای به مسؤلان و مردم گزارش دهد.
معاون اول رئیس جمهور با تکیه بر لزوم توانمندسازی معلولین، تصریح کرد: می بایست با افزایش توانمندی های جامعه معلولین و ظهور و بروز استعدادهای آنها، این قشر از جامعه را به جامعه ای مولد برای حل مشکلات کشور و اداره زندگی خودشان تبدیل کرد.
در این جلسه مخبر رعایت مفاد قانون در خصوص استخدام و اشتغال معلولان را اصلی مهم و اساسی خواند و از مسؤلان ذیربط خواست فراتر از فرآیند استخدام در دستگاههای دولتی، زمینه اشتغال افراد دارای معلولیت در بخش های مختلف جامعه را با عنایت به زیرساخت های جدید در حوزه فناوری های ارتباطی و تعاملی فراهم آورند.
معاون اول رئیس جمهوربا اشاره به این که برای حل مشکلات معلولان باید از ظرفیت های همه بخش ها شامل دولت، مجلس، قوه قضاییه و همه نهادهای انقلابی استفاده کرد؛ مسکن و مناسب سازی اماکن و فضاهای عمومی را همچون مشکلات مهم این قشر از جامعه خواند و بر لزوم رفع کمبودهای موجود در این دو حوزه با رعایت اولویت بندی در بین معلولان تصریح کرد.
ضرورت توجه به جلوگیری از معلولیت های مختلف در جامعه، اهتمام بیشتر دستگاههای فرهنگی بخصوص صدا و سیما، فعال تر کردن جامعه خیرین و زمینه سازی برای بهره برداری از تکنولوژی هایِ در خدمت معلولان همچون موارد دیگری بود که توسط معاون اول رئیس جمهور مورد توجه قرار گرفت.
محمد مخبر همینطور در این نشست از آمادگی خود برای برقراری جلسات این کمیته فراتر از میزان پیشبینی شده در قانون اطلاع داد و تصریح کرد برای حل مشکلات جامعه معلولین از همه ظرفیت های قانونی و اجرایی موجود استفاده خواهد شد.
در ابتدای این جلسه قادری، رئیس سازمان بهزیستی بعنوان مسئول دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون پشتیبانی از حقوق معلولان گزارشی از وضعیت اجرای قانون و انجام تکالیف توسط دستگاههای مختلف عرضه داد.
عدم رعایت سهمیه استخدام معلولان، عدم مناسب سازی اماکن، مسائل حمل و نقل، مشکلات بیمه ای، درمانی و توانبخشی، عدم پاسخگویی دستگاههای اجرایی، کمبود اعتبارات و معارضت برخی قوانین همچون موارد عرضه شده در این گزارش بود.
در این جلسه که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر راه و شهرسازی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و تعدادی از مسؤلان سایر دستگاههای عضو کمیته حضور داشتند، برخی از نمایندگان جامعه معلولان درباره مشکلات افراد دارای معلولیت و روند نامطلوب اجرای قانون جامع پشتیبانی از معلولان در سالهای گذشته نظرات خویش را بیان و پیشنهاداتی عرضه دادند.
منبع:

1400/10/04
23:06:37
5.0 / 5
1007
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بازی اندروید