بازی اندروید

ایجاد ۲۴۰ هزار فرصت شغلی در مناطق محروم و روستایی کشور

ایجاد ۲۴۰ هزار فرصت شغلی در مناطق محروم و روستایی کشور

بازی اندروید: مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از اعلام آمادگی این بنیاد برای ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در سال ۱۴۰۱ اطلاع داد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، محمد ترکمانه از اعلام آمادگی بنیاد برکت برای فعالیت در کنار دولت در جهت اشتغال زایی و ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در سال ۱۴۰۱ آگاهی داد.
وی اشاره کرد: در صورت تامین منابع مورد نیاز از محل تبصره های ۱۶ و ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۱، بنیاد این آمادگی را دارد که در سال آینده ۳۰۰ هزار فرصت شغلی مستقیم را در مناطق روستایی و محروم کشور بوجود آورد.
ترکمانه اشاره کرد: ایجاد این ۳۰۰ هزار فرصت شغلی مستقیم با راه اندازی ۲۰۰ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور محقق خواهد شد. سهم این بنیاد برای اجرای هر طرح اشتغال زایی اجتماع محور در سال آینده به ۷۰۰ میلیون ریال افزایش خواهد یافت.
وی از فعالیت بنیاد برکت در ۲۰ هزار روستا از سال آینده آگاهی داد و اظهار داشت: تعداد روستاهای تحت پوشش کارهای اشتغال زایی بنیاد در سال ۱۴۰۱ به ۲۰ هزار روستا معادل ۵۰ درصد روستاهای دارای سکنه کشور خواهد رسید. همین طور چتر اشتغال آفرینی برکت بر سر تمامی شهرها و نیمی از شهرستان های کوچک دارای جمعیت زیر ۳۰ هزار نفر نیز گسترده می شود.
ترکمانه افزود: در جلسه اخیر شورای عالی اشتغال قرار شد یک میلیون و ۸۵۰ هزار شغل تا آخر سال ۱۴۰۱ در کشور ایجاد شود که بنیاد برکت برای ۳۰۰ هزار شغل از این تعداد در صورت تامین منابع مورد نیاز، اعلام آمادگی کرد. مشاغل بنیاد برکت در قالب شناسایی و تعریف زنجیره ارزش اولویت دار در مناطق هدف ایجاد می شود تا هم تولید اتفاق بیفتد و هم بازار فروش محصولات تامین گردد.
وی با تاکید بر اهمیت ایجاد اشتغال در کشور اظهار نمود: با وجود این که روال عادی برگزاری جلسات شورای عالی اشتغال هر ۶ ماه یک دفعه است اما به سبب اهمیت موضوع اشتغال، طبق دستور رییس جمهور در دولت سیزدهم این جلسات بصورت ماهانه انجام می شود.
ترکمانه اشاره کرد: بنیاد برکت برمبنای منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست های ابلاغی از طرف ستاد اجرائی فرمان امام، ایجاد فرصت های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق بعنوان اولویت اصلی در رأس برنامه ها و کارهای خود قرار داده است.
مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح عملکرد این بنیاد در زمینه اشتغال زایی بیان کرد: تا به امروز ۱۶۰ هزار طرح اشتغال با ظرفیت ایجاد ۴۸۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم ۱۰ هزار روستا و ۵۵۰ شهرستان در ۳۱ استان کشور به بهره برداری رسیده است. حجم کل سرمایه گذاری برای ایجاد این تعداد طرح اشتغال ۱۶۵ هزار میلیاردریال است.
ترکمانه در آخر اشاره کرد: بنیاد برکت برای سال ۱۴۰۰ راه اندازی ۸۰ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور منجر به ایجاد ۲۴۰ هزار فرصت شغلی را در مناطق محروم و روستایی کشور در دستور کار دارد که تا آخر سال جاری بطور کامل محقق خواهد شد.1400/10/05
21:33:06
5.0 / 5
984
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بازی اندروید