بازی اندروید

آخرین وضعیت غربالگری شنوایی موالید ۱۴۰۰

آخرین وضعیت غربالگری شنوایی موالید ۱۴۰۰

به گزارش بازی اندروید معاون پیش گیری از معلولیت های مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از شناسایی 37 هزار نوزاد دارای اختلال شنوایی از سال 1384 تا حالا آگاهی داد و اظهار داشت: در سال 1400 تا حالا حدود 90 درصد موالید، غربال شنوایی شده اند.


افروز صفاری فرد در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به برنامه غربالگری شنوایی که از سال ۱۳۸۴ توسط سازمان بهزیستی و با بهره گیری از دستگاه های AABR و OAE اجرا شده است، اظهار نمود: از شروع شروع برنامه تا حالا ۱۲ میلیون و ۳۶۰ هزار نوزاد از خدمات غربالگری شنوایی بهره مند شده اند که حدود ۳۷ هزار نوزاد دارای اختلال شنوایی شناسایی شده است.
وی ادامه داد: هم اکنون حدود ۶۳۰ واحد غربالگری فعال در سراسر کشور وجود دارد که خیلی از آنها در زایشگاه ها و برخی هم در مراکز بهداشت و کلینیک های خصوصی مستقر هستند.
معاون پیش گیری از معلولیت های مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اعلان اینکه ایران در منطقه به سبب درصد پوشش بالایی که داشته جزو کشورهای بسیار عالی در حوزه غربالگری شنوایی شناسایی شده است، اظهار داشت: این پوشش حتی در سال ۹۹ هم که با شیوع ویروس کرونا همراه بود، ۸۶ درصد بوده است. در سال ۱۴۰۰ نیز تا حالا موفق به غربالگری حدود ۹۰ درصد موالید شده ایم.
صفاری فرد در پاسخ به این پرسش که هدف گذاری سازمان امسال برای انجام غربالگری شنوایی چقدر بوده است؟ تصریح کرد: امسال پیش بینی می شود ۹۰ درصد موالید را پوشش دهیم. تا حالا همین روال بوده است، به طوریکه در ۶ ماهه اول سال جاری حدود ۵۰۰ هزار نوزاد مورد غربالگری شنوایی قرار گرفتند.
وی در در ادامه درباب هزینه غربالگری شنوایی اظهار داشت: سازمان بهزیستی به موسساتی که با ما همکاری می کنند، کمک بلا عوض در امتداد اجرای برنامه و تامین دستگاه غربالگری پرداخت می کند.
معاون پیش گیری از معلولیت های مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور این را هم اظهار داشت که در خیلی از نقاط مانند حاشیه شهرها و روستاها که حتی همین تعرفه دولتی توسط خانواده ها قابل پرداخت نیست، سازمان بهزیستی خرید خدمت می کند؛ به این معنا که سازمان بهزیستی حتی همین تعرفه دولتی که خانواده ای توان پرداخت آنرا ندارد را به موسسه پرداخت می کند. همین طور خانواده هایی که توان پرداخت هزینه سمعک و کاشت حلزون را هم ندارند می توانند از خدمات سازمان بهزیستی استفاده کنند.
منبع:

1400/10/11
16:45:21
5.0 / 5
947
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بازی اندروید