بازی اندروید

اتفاقی کم سابقه در سینمای کره جنوبی

اتفاقی کم سابقه در سینمای کره جنوبی

بازی اندروید: برای اولین بار در یک دهه اخیر یک فیلم خارجی در صدر لیست فروش سالانه سینمای کره جنوبی قرار گرفت.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ورایتی، سینمای کره جنوبی در سال قبل در مقایسه با سال ۲۰۲۰ میلادی، ۱۴ درصد رشد داشت، اما برای اولین بار طی یک دهه اخیر عمده فروش گیشه سالانه به فیلم های خارجی تعلق گرفت و نه تولیدات داخلی سینمای کره جنوبی.
درآمد سینمای کره جوبی در سال ۲۰۲۱ به ۴۸۸ میلیون دلار رسید که از محل فروش ۶۰.۵ قطعه بلیت حاصل شده است، این در حالیست که در سال ۲۰۲۰ فروش ۵۹.۵ میلیون قطعه بلیت، درآمد ۴۲۶ میلیون دلاری را برای سینمای کره به همراه آورده بود.
در دوران قبل از کرونا، به سبب سرانه بالای تماشاگران کره ای ها در سینما، کره جنوبی چهارمین بازار بزرگ سینمایی جهان بعد از آمریکای شمالی، چین و ژاپن بود اما نتوانست در مقایسه با برخی دیگر از بازارهای اصلی از بازیابی سینمایی قدرتمندی بهره مند شود و ارقام هر دو سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۱ بطور قابل توجهی کمتر از دوران قبل از کرونا است.
فروش سال ۲۰۲۱ سینمای کره در مقایسه با سال ۲۰۱۹ و قبل از شروع کرونا، ۷۰ درصد نزول داشته و تعداد بلیت های فروخته شده در سال ۲۰۲۱ هم نسبت به ۲۰۲۱ با ۷۳ درصد کاهش رو به رو شده است.
از نظر سهم بازار، سال ۲۰۲۱ برای تولیدکنندگان کره ای که در ۱۰ سال قبل اکثریت بازار را در دست داشتند، خوشایند نبود و سهم فیلم های کره ای از گیشه سال ۲۰۲۱ به تنها ۳۰.۱ درصد کم شد، که پایین ترین رقم از سال ۲۰۰۴ تا حالا است.
در بین ۱۰ فیلم پرفروش سینمای کره در سال ۲۰۲۱، ۷ فیلم هالیوودی و یک فیلم ژاپنی (شیطان کش: قطار موگن) قرار دارند و رتبه نخست را هم فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» با فروش ۴۶.۵ میلیون دلار در اختیار دارد. آخرین بار در سال ۲۰۱۱ بود که فیلم آمریکایی «ترانسفورمرها: نیمه تاریک ماه» پرفروش ترین فیلم سال سینمای کره جنوبی شده بود.
«فرار از موگادیشو» و «گودال» تنها فیلم های کره ای حاضر در لیست ۱۰ فیلم پرفروش سال سینمای کره جنوبی هستند که هر دو در اواخر تابستان اکران شدند.

منبع:

1400/10/15
20:35:39
5.0 / 5
859
تگهای خبر: بازی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بازی اندروید