بازی اندروید

تهیه کننده عاشورا برای موقعیت مهدی مجوز می گیرد؟

تهیه کننده عاشورا برای موقعیت مهدی مجوز می گیرد؟

بازی اندروید: تهیه کننده سریال «عاشورا» که نسخه سینمایی آن با تهیه کنندگی شخصی دیگر به جشنواره فجر عرضه شده می گوید: دلیل این اتفاق نداشتن سابقه سینمایی است ولی در عین حال پیگیری هایی در حال انجام می باشد تا فیلم به نام خودش در جشنواره فجر حضور داشته باشد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، هادی حجازی فر از سال قبل مقدمات ساخت یک سریال هفت قسمتی را درباره لشکر 31 عاشورا و بویژه مهدی و حمید باکری به تهیه کنندگی ابوالفضل صفری شروع کرد تا این سریال بعنوان محصولی از سیما فیلم آماده پخش باشد، اما در لیست اعلام شده از جانب چهلمین جشنواره فیلم فجر نام این بازیگر و کارگردان با فیلم «موقعیت مهدی» دیده شد. البته قبل از مشخص شدن لیست نهایی فیلمها شنیده می شد که مقرر است یک نسخه سینمایی از این سریال به فجر برسد و در آخر این اتفاق با نام یک تهیه کننده دیگر رخ داد.
حال صفری تهیه کننده مینی سریال «عاشورا» درباره این که چرا نام حبیب والی نژاد به جای وی در نسخه سینمایی به جشنواره فجر معرفی شده، گفته است: «سرمایه گذار این پروژه تلویزیون و مرکز سیما فیلم است؛ بر همین مبنا برای تولید این اثر نیازی به پروانه ساخت از ارشاد نداشتیم. برای عرضه به جشنواره وقتی سازمان، من و کارگردان را معرفی نمود مجموعه وزارت ارشاد و معاونت ارزشیابی اعلام نمودند که تهیه کننده ی پروژه فاقد سوابق سینمایی است و چون تابحال فیلمی تهیه نکرده امکان صدور پروانه نمایش وجود ندارد. پس از عدم پذیرش تهیه کنندگی بنده از سمت معاونت نظارت، تلویزیون به جهت اینکه فرصت ثبت نام در جشنواره از دست نرود، آقای والی نژاد را بعنوان تهیه کننده ی نسخه سینمایی معرفی نمود.»
صفری درباره این که در نهایت فیلم در جشنواره فیلم فجر به تهیه کنندگی چه کسی اکران می شود؟ اظهار داشت: «دو اتفاق خواهد افتاد؛ یا در این فاصله مجوز تهیه کنندگی بنده صادر می شود و به ارشاد معرفی می نماییم یا این که مثل بسیاری از فیلمهای دیگر نام دو تهیه کننده در تیتراژ می آید!»
براساس گزارش رسیده، «موقعیت مهدی» تازه ترین پروژه سیما فیلم است که در چارچوب فیلم - مجموعه ساخته شده است. این مرکز تابحال فیلم- مجموعه هایی چون «لیلی با من است»، «سفر به چزابه»، «مهمان مامان»، «بانی چاو» و «عبور از خط سرخ » را تهیه و تولید کرده است.
فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» از دل مینی سریال «عاشورا» تدوین شده است. در این فیلم هادی حجازی فر علاوه بر کارگردانی و نگارش فیلمنامه در نقش شهید مهدی باکری هم بازی کرده است.

منبع:

1400/10/16
12:18:01
5.0 / 5
828
تگهای خبر: بازی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان بازی اندروید
بازی اندروید