بازی اندروید

هشدار پلیس درباره لطمه بازی های کامپیوتری به کودکان

هشدار پلیس درباره لطمه بازی های کامپیوتری به کودکان

بازی اندروید: رئیس پلیس فتای تهران بزرگ نسبت به نتایج استفاده بیش از اندازه از بازی های کامپیوتری برای کودکان و نوجوانان هشدار داد.


سرهنگ داوود معظمی گودرزی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اجرای پویش پلیس فتا برای ارتقاء امنیت کودکان در فضای مجازی تحت عنوان «کودکان سایبری»، اظهار داشت: امروز ششمین روز از این پویش یک هفته ای است. محور کارهای آموزشی در این روز به «بازی های کامپیوتر ای» و نحوه مراقبت و محافظت از کودکان در مقابل لطمه های این بازی ها اختصاص دارد.
وی با اعلان اینکه والدین باید اعتیاد به بازی های کامپیوتری را در فرزندان خود جدی بگیرند، اظهار داشت: خیلی از بازی های معروف قابلیت گفت و گو یا چت بصورت متنی، صوتی و ویدیویی را دارند که متأسفانه والدین از خطرات آن ناآگاه هستند و در این میان مجرمان سایبری نیز با هویت غیر واقعی در بازی های آنلاین شرکت کرده و مبادرت به اغفال کاربران به ویژه کودکان و نوجوانان می کنند.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ افزود: در همین راستا نیز والدین باید ضمن رعایت رده بندی سنی بازی ها برای فرزندان خود، ارتباط آنان را نیز در بازی های آنلاین با دقت زیر نظر داشته باشند.
گودرزی با اعلان اینکه تعدادی از بازی های کامپیوتری متناسب با سن کودکان نیست، اظهار نمود: این بازی ها لطمه ها و تبعات مختلفی از قبیل افسردگی، انزوا، ترس، خشونت و.... را برای کودکان و نوجوانان دنبال خواهد داشت. بدین جهت لازم است که والدین مدیریت زمان استفاده از بازی های اینترنتی را جدی بگیرند.
وی کودکان را قربانیان لطمه های بازی کامپیوتری توصیف کرد و اظهار داشت: متاسفانه کودکان و نوجوانان در پی خانه نشینی بعد از انتشار ویروس کرونا، وقت زیادی را صرف بازی های کامپیوتری می کنند و این مساله در تمام سنین به امری عادی و طبیعی تبدیل گشته که دغدغه ای جدی برای پدرها و مادرهاست. سازمان بهداشت جهانی اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری و اختلالات روانی ناشی از آنرا یک بیماری معرفی کرده است. از دست دادن سلامت جسمی و روحی همچون تهدیدات بازی های کامپیوتری محسوب می شوند.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ اضافه کرد: بدین سبب باید لطمه های بازی های کامپیوتری را جدی گرفت و با برنامه ریزی دقیق و هدفمند زمینه کاهش این لطمه ها را فراهم نمود. والدین با اهمیت ترین افرادی هستند که باید با بهره گیری از روش ها و برنامه های مختلف فرزند خودرا سرگرم کنند تا ذهن فرزندنشان از بازی های کامپیوتری دور شود.1400/11/01
12:09:32
5.0 / 5
1014
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اینترنت , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بازی اندروید