بازی اندروید

احتمال واگذاری صندوق های صدقات به مراکز نیکوکاری واقع در مساجد محلات

احتمال واگذاری صندوق های صدقات به مراکز نیکوکاری واقع در مساجد محلات

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) به اهم برنامه های معاونت توسعه مشارکت های مردمی در بخش مراکز نیکوکاری در سال آینده اشاره نمود و اظهار داشت: جزو اهم برنامه های حوزه توسعه مشارکت های مردمی باید تمرکز بر کیفی سازی و توانمندسازی مراکز نیکوکاری باشد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، مرتضی بختیاری در مراسم افتتاح ۴۳۰ مرکز نیکوکاری در سرتاسر کشور ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و با اشاره به اینکه روز جمعه یعنی ۲۲ بهمن، انقلاب وارد ۴۴ سالگی می شود، اظهار داشت: نگاه مقام معظم رهبری مردمی کردن امدادرسانی است. تجربه هم نشان داده که هر جا مردم میدان دار بودند ما موفق بوده ایم.

ایشان در ادامه با اشاره به اینکه فلسفه تاسیس مراکز نیکوکاری در جهت اجرای نظر مقام معظم رهبری است، اضافه کرد: حالا با این ۴۳۰ مرکز نیکوکاری که ۵۰ درصد آن در مساجد و ۵۰ درصد در بقیه مراکز است. در مجموع با اضافه شدن این ۴۳۰ مرکز، تعداد مراکز نیکوکاری به ۸۹۷۱ مرکز نیکوکاری رسیده است.
رئیس کمیته امداد ضمن اشاره به این که تاکید بر مسجد محوری را نباید کمرنگ نماییم، اضافه کرد: مسجد پایگاه انقلاب و بسیج بود. مسجد به هیچ عنوان نباید کمرنگ شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهم برنامه های معاونت توسعه مشارکت های مردمی در بخش مراکز نیکوکاری اشاره نمود و خاطرنشان کرد: جز اهم برنامه های حوزه توسعه مشارکت های مردمی باید تمرکز بر کیفی سازی و توانمندسازی مراکز نیکوکاری باشد. بطور قطع ما در بحث کمیت توفیقات خوبی داشتیم.
بختیاری افزود: اما اگر در کیفی سازی کوتاهی نماییم شاید نتیجه معکوس بگیریم. هیات های عامل اگر ببینند اقداماتشان تاثیری نداشته امکان دارد دل زده شوند، ازاین رو تمرکز بر کیفی سازی و توانمندسازی مراکز نیکوکاری از برنامه های اصلی معاونت توسعه مشارکت های مردمی در سال ۱۴۰۱ باید باشد.
وی تصریح کرد: البته باید در زمینه کیفی کردن، صدمه شناسی هم صورت گیرد.
رئیس کمیته امداد در ادامه به تقویت برنامه های معطوف به توانمندسازی خانواده های نیازمند در مراکز نیکوکاری تصریح کرد و اظهار داشت: همینطور از اهم برنامه های سال ۱۴۰۱ استانداردسازی فرآیندها و تدوین نظامات موردنیاز بر پایه خدمات به نیازمندان در مراکز نیکوکاری است. به نظر بحثهای بسیار مهمی در این سه محوری که اهم برنامه های سال ۱۴۰۱ حوزه توسعه مشارکت های مردمی در بخش مراکز نیکوکاری است، نهفته است.
بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود درباره صندوقهای صدقه این را هم اظهار داشت که اعتقاد راسخ بر این دارم که صندوقهای صدقات محلات در اختیار مراکز نیکوکاری واقع در مسجد همان محله قرار گیرد. البته باید در این خصوص برنامه ریزی صورت گیرد.
بختیاری همینطور درباره کاهش بوروکراسی تصریح کرد: برای رهایی از بوروکراسی باید اقدامات لازم صورت گیرد و نباید اجازه دهیم که مراکز نیکوکاری گرفتار بوروکراسی اداری شوند.1400/11/19
11:58:44
5.0 / 5
994
تگهای خبر: استاندارد , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بازی اندروید