بازی اندروید
سرپرست معاونت فنی و عملیات بیمه ای صندوق بازنشستگی فولاد:

پروسه قانونی اصلاح همسان سازی حقوق بازنشستگان فولاد در دست اقدام است

پروسه قانونی اصلاح همسان سازی حقوق بازنشستگان فولاد در دست اقدام است

بازی اندروید: سرپرست معاونت فنی و عملیات بیمه ای صندوق بازنشستگی فولاد تازه ترین اقدامات برای اصلاح همسان سازی حقوق بازنشستگان فولاد را تشریح نمود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد، محمد مهدی باباخانی اشاره کرد: بنا به درخواست بازنشستگان محترم در خصوص لزوم بررسی دوباره همسان سازی انجام شده و اشکالاتی که نسبت به اجرای آن مطرح می نمودند، مدیریت جدید صندوق بازنشستگی فولاد دستور دادند همسان سازی انجام شده در سال ۹۹ و تطابق آن با قانون مربوطه باردیگر با حضور و مشارکت نمایندگان کانون ها بررسی شود. پس اصلاح این اشکالات در دستور کار معاونت فنی و عملیات بیمه ای و سایر ارکان صندوق قرار گرفت.
وی ادامه داد: به جهت اینکه در اصلاحاتی که در همسان سازی صورت می گیرد اشتباهات گذشته تکرار نشود، معاونت فنی و عملیات بیمه ای برمبنای تاکیدات مدیرعامل محترم صندوق از همه گروههای ذیربط همچون کانون ها و کارشناسان جامعه بازنشستگی دعوت به عمل آورد تا با کارشناسان منتخب صندوق جلساتی برگزار کنند. این جلسات در سه نوبت برگزار و نتایج خوبی حاصل شد و پروسه قانونی اصلاح همسان سازی در دست اقدام است.
باباخانی اظهار داشت: برمبنای نتایج جلسات مذکور که مورد توافق نمایندگان بازنشستگان نیز شده است، اصلاح همسان سازی مطابق با اسناد بالادستی خواهد بود و عمدتاً شامل آن دسته از بازنشستگانی خواهد شد که در دوران اشتغال خود بیشترین زحمات و سختی را کشیده اند.
سرپرست معاونت فنی و عملیات بیمه ای صندوق بازنشستگی فولاد عنوان کرد: البته لازم به ذکر است اصلاح همسان سازی مستلزم تامین منابع مالی و هماهنگی با نهادهای بالادستی در جلسات آتی است. همچنان که مدیرعامل محترم نیز اعلام کرده اند، صندوق نسبت به اصلاح همسان سازی مبتنی بر چارچوب قانونی متعهد است اما باتوجه به محدودیت های مالی صندوق، این امکان که بلافاصله بعد از اصلاح همسان سازی و صدور احکام جدید، پرداخت ها صورت گیرد میسر نیست و پرداخت ها در یک بازه زمانی معقول در آینده صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: بحثی که در مورد استعلام نیز وجود دارد فقط درباب منظور شدن ۱۵ درصد افزایش به سقف افزایش بازنشستگی کشوری برای همسان سازی هست که منتظر پاسخ آن از نهادهای ذیربط هستیم.
گفتنی است که سال قبل در دستور العملی اجازه افزایش ۱/۱۵به باز نشستگان بعضی دستگاه های اجرائی توسط سازمان برنامه و بودجه داده شده است که شمولیت صندوق در این بخشنامه مورد استعلام قرار گرفته است.
منبع:

1400/11/22
20:49:45
5.0 / 5
898
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بازی اندروید