بازی اندروید
با تجهیز 5 سالن جدید

كانون با 7 تریلی، سینما و تئاتر را به روستاها می برد

كانون با 7 تریلی، سینما و تئاتر را به روستاها می برد

پنج تماشاخانه ی جدید به ناوگان تریلی های سیار كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان می پیوندند تا تعداد این صحنه های سیار نمایشی به ۷ خودرو در كشور افزایش یابد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، ۴۸ سال پیش یعنی در سال ۱۳۵۱ اولین تریلی سیار کانون راه جاده های کشور را برگزید و با حضور هنرمندان جوان آن روزها، که حالا به هنرمندان نام آشنای تئاتر و سینما تبدیل گشته اند، شادی و نشاط را با استفاده از هنر و رسانه پرارزش تئاتر به کودکان و نوجوانان شهرها و روستاهای ایران هدیه کرد.
این تریلی پیر بعد از ۴۶ سال فعالیت سرانجام دو سال پیش و در آبان ۱۳۹۷ بازنشسته شد و به موزه خاطره های کانون پیوست و البته جای خویش را به دو تریلی جدید داد که یکی تماشاخانه سیار نام گرفت و دیگری در خدمت کاروان پیک امید بود.
تماشاخانه سیار حالا هم پای پیشرفت های فناوری دیگر، تنها یک صحنه برای اجرای تئاتر کودک و نوجوان نیست و با استفاده از امکانات نوین صدا و تصویر، امکان نمایش فیلم برای کودکان و نوجوانان را هم فراهم نموده است.
تریلی دوم هم در دو سال قبل با حضور در مناطق محروم و مناطق بحران زده از سیل و زلزله در چارچوب طرح «پیک امید و مهربانی» در کنار کودکان و نوجوانان شهرها و روستاهای کم برخوردار و صدمه دیده از حوادث طبیعی بود و مربیان کانون در کنار این تریلی مجموعه ای از فعالیتهای کانون را در اختیار این بچه ها قرار می دادند.
حالا با همراهی و مشارکت وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران ۵ تریلی جدید یا تماشاخانه سیار در اختیار کانون قرار گرفته و در حال آماده سازی است تا نقاط بیشتری از پهنه وسیع ایران بزرگ تحت پوشش این خدمات فرهنگی و هنری کانون قرار بگیرد و تعداد بیشتری از کودکان و نوجوانان شادمانه به تماشای فیلم ها و تئاترهای کانون بنشینند.
۵ تماشاخانه جدید تا دو ماه آینده تجهیز و آماده سازی می شود و مقرر است جای خالی تریلی قدیمی کانون را پر کنند که سال ها یادآور خاطره ی شیرین تماشای تئاتر در ذهن کودکان و نوجوانان ایران بوده است.
از سویی افزایش تعداد تریلی های سیار، هم امکان تماشای فیلم و تئاتر برای تعداد بیشتری از بچه ها را در گوشه گوشه سرزمین ایران فراهم می آورد هم بر تعداد گروه های نمایشی فعال در عرصه تئاتر کودک و نوجوان خواهد افزود و حمایت کانون از این گروه ها را درپی خواهد داشت.
کانون پرورش فکری بسیار امیدوار است با راه اندازی این امکان جدید، سفر این تریلی ها به شهرها و روستاهای ایران آغاز شود و بعد از دوران سخت شیوع بیماری کرونا، تماشاخانه های سیار کانون نویددهنده روزهای شاد و پر از سلامت و امید در میان ایرانی ها باشند.
منبع:

1399/05/01
13:47:18
5.0 / 5
2379
تگهای خبر: جوانان , خدمات , خودرو , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بازی اندروید