بازی اندروید

میزان صدقه مردمی امسال چقدر بود؟

میزان صدقه مردمی امسال چقدر بود؟

به گزارش بازی اندروید معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد اظهار داشت: در 9 ماهه سال جاری 434 میلیارد تومان صدقه مردمی، جمع آوری و در امور معیشتی نیازمندان هزینه شده است.


حبیب الله آسوده در گفت و گو با ایسنا، با تشریح عملکرد کمیته امداد در جذب صدقات مردمی، اضافه کرد: در ۹ ماهه سال جاری ۴۳۴ میلیارد تومان صدقه جمع آوری شده است.
وی افزود: از این مقدار حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق های خانگی و ۸۰ میلیارد تومان از محل کمک های خیران به مراکز نیکوکاری جذب شده است.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد اشاره کرد: میزان صدقات مردمی کمیته امداد امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲۸ درصد افزایش داشته است.
آسوده با اعلان اینکه دو میلیون و ۲۴۷ هزار خانوار در قالب پنج میلیون نفر تحت پوشش حمایت های کمیته امداد قرار دارند، اشاره کرد: صدقات جمع آوری شده در کمیته امداد در امور معیشتی، تامین جهیزیه و لوازم ضروری زندگی، امور تحصیلی و درمان خانواده های تحت حمایت هزینه می شود.
ایشان سپس با تقدیر از کمک های خیران و مردم نیکوکار افزود: حدود ۲۳ درصد از صدقه دریافتی بصورت کمک های موردی به مددجویان پرداخت شده و ۱۸ درصد نیز صرف کمک به ازدواج نیازمندان شده است. همین طور ۲۲ درصد در امور تعمیر، راه اندازی و تکمیل مسکن و ۹ درصد نیز در امور درمان خانواده های تحت حمایت مصرف شده است.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد اظهار داشت: حدود ۹ درصد صدقه دریافتی برای کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان هزینه شده و مابقی در اموری همچون تامین لوازم ضروری زندگی، بیماران صعب العلاج، کاریابی و آموزش مهارت های اشتغال، خدمات حقوقی، برنامه های فرهنگی و... به کار رفته اشت.
آسوده در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه آمار زکات جمع آوری شده توسط کمیته امداد اظهار داشت: در ۹ ماهه سال جاری ۱۳۹۸ میلیارد تومان زکات در قالب زکات مستحب، فطریه، کفاره و رد مظالم و زکات واجب (زکات مال) جذب شده که رشد ۳۴ درصدی را نسبت به زمان مشابه سال قبل نشان میدهد.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد اظهار نمود: از این مبلغ ۱۱۴ میلیارد تومان بصورت نقدی، ۲۸۳ میلیارد تومان بصورت غیر نقدی و ۴۰۰ میلیارد تومان از طرف مراکز نیکوکاری جمع آوری شده است. همین طور حدود ۶۰۰ میلیارد تومان نیز بصورت مستقیم از طرف خیران و حامیان به خانواده های ینازمند تحت حمایت، ارائه شده است.
آسوده اشاره کرد: حدود ۸۰ درصد زکات جمع آوری شده صرف امور معیشتی نیازمندان می شود و مابقی برای امور زیرساختی در مناطق محروم هزینه می شود.
منبع:

1400/11/25
10:01:19
5.0 / 5
540
تگهای خبر: آموزش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بازی اندروید