بازی اندروید

چرا کودکان کار کولی در جامعه پذیرفته نمی شوند؟

چرا کودکان کار کولی در جامعه پذیرفته نمی شوند؟

به گزارش بازی اندروید مدیرعامل مدرسه بامداد رویش با اشاره به ریشه یابی طرد اجتماعی کودکان کار در قالب جامعه غربت(کولی) اظهار داشت: واقعیت این است که بچه های غربت بعنوان کودکان کار فاقد هرگونه مهارتی هستند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، محمدحسن داودی در چهارمین کنگره آنلاین بین المللی و سی و ششمین همایش مددکاری اجتماعی در ایران به مناسبت روزهای ملی و جهانی مددکاری اجتماعی با موضوع طرد اجتماعی و تجربه زیسته کودکان کار غربت (کولی) در محله دروازه غار اظهار نمود: غربت ها سالها قبل از هندوستان و پاکستان به سمت ایران مهاجرت کرده اند و طرد اجتماعی در این مقاله مورد توجه قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در این محله با موضوع بسیار عجیبی مواجه شدیم که خیلی از افراد ساکن در این محله نگاه طرد اجتماعی به افراد غربت دارند و در امتداد این تحقیق بدنبال ریشه های این طرد اجتماعی بوده ایم که محقق شده است.
داوودی افزود: واقعیت این است که بچه های غربت بعنوان کودکان کار فاقد هرگونه مهارتی هستند و این طرد اقتصاد موجب عدم وجود منابع مالی برای آنها است و طرد اجتماعی و شکل گیری کلونی های درونی برای این افراد، یکی دیگر از مشکلات این افراد و شکل گیری انزوا از جامعه برای آنهاست و طرد از سلسله مراتب قدرت و شغل یابی و طرد از خدمات اساسی نیز درباب این افراد صادق است.
این فعال اجتماعی همین طور بیان کرد: تفاوت های فرهنگی جمعیت افراد غربت در درون جامعه ایرانی بسیار قابل لمس است و باتوجه به این تحقیق پیشنهاد این است که والدین این کودکان اشتغال به کار داشته باشند و از کودکان در کار استفاده نکنند.
وی اشاره کرد: همین طور فرصت های تحصیل و شغل برای آنها فراهم گردد و البته پیوست اجتماعی و حضور آنها در نهادهای شهری و بازآفرینی شهری درباب آنها و همین طور آموزش ارتباط افراد جامعه با آنها نیز یکی دیگر از پیشنهادهای در رابطه با آنها است.
منبع:

1400/12/04
20:57:03
5.0 / 5
970
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , بدن , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بازی اندروید