بازی اندروید

وضعیت نامناسب نشاط اجتماعی در شهرها

وضعیت نامناسب نشاط اجتماعی در شهرها

به گزارش بازی اندروید، یک عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه آزاد با اشاره به وضعیت نامناسب نشاط اجتماعی در شهرها اظهار داشت: برنامه ریزان شهری باید بر این باشند که مشارکت شهروندان را در شهرها بیشتر کنند، در غیر این صورت نشاط اجتماعی از محله ها و شهروندان دور می شود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، اصغر مهاجری در چهارمین کنگره بین المللی و سی و ششمین همایش مددکاری اجتماعی در ایران اضافه کرد: نشاط اجتماعی یکی از ضرورت های توسعه و ممتاز برای توسعه و زندگی پویای شهری است و می تواند موتور حرکت شهر شتابان تهران به طرف یک شهر انسانگرا باشد.
مهاجری با اعلان اینکه برای شهروندان باید تعریف نشاط اجتماعی ارائه شود که چه مواردی را نشاط بدانند اظهار داشت: شهرسازان مدیران شهری در تهران غافل از هویت سازی برای شهر هستند و این شهرشتابان را برای افراد طراحی نکرده اند. فرهنگ فقر شهری در شهر تهران آزموده شده است.
عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه آزاد تهران مرکزی افزود: برنامه ریزان شهری باید بر این باشند که مشارکت شهروندان را در شهر بیشتر کنند و در غیراینصورت نشاط اجتماعی از محله ها و شهروندان دور می شود.
به اعتقاد وی، وضعیت مناسبی در شهرها در زمینه نشاط اجتماعی وجود ندارد و در بعضی از مناطق شهر تهران این شاخص نزدیک به عدد یک یا حتی صفر است.

وی با اشاره به این که راه حل ایجاد نشاط اجتماعی این است که در پروسه مشارکت شهری قرار بگیریم و برنامه ریزی و اجرای مشترک در حقیقت نیاز ایجاد نشاط اجتماعی در شهرهاست و در غیر اینصورت امکان ادغام در شهری مانند تهران وجود ندارد، تصریح کرد: در جایی که فقر شهری وجود دارد و گسترش آن در جامعه شهری درحال شکل گیری است، نشاط اجتماعی بسیار دور از دسترس خواهد بود.
این استاد دانشگاه اشاره کرد: در شیوه زیست شهری به خصوص در تهران اثری از نشاط اجتماعی دیده نمی گردد و اگر خواهان نشاط اجتماعی هستیم باید به تدریج با اجرای طرح های انسان پایه و یاری از نیروهای مددجوی مهندسی اجتماعی به سمت نشاط اجتماعی حرکت نماییم.
منبع:

1400/12/05
12:27:55
5.0 / 5
899
تگهای خبر: همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بازی اندروید