بازی اندروید

ترس از سرد شدن زندگی مشترک به سبب فعال بودن همسر در شبکه های مجازی

ترس از سرد شدن زندگی مشترک به سبب فعال بودن همسر در شبکه های مجازی

به گزارش بازی اندروید یک مشاور با اشاره به نگرانی برخی زن و شوهرها از فعال بودن همسرشان در شبکه های اجتماعی مجازی، درباره ترس از دست دادن زندگی مشترک، سرد شدن رابطه و کاهش علاقه همسر به خود، اظهار داشت: در چنین شرایطی زن و شوهر باید نگرانی های خودرا بررسی و مشکل اصلی را حل کنند چونکه چنین نگرانی هایی نشان از گره های روانی قدیمی دارد و باید قبل از ازدواج تسویه حساب های روانی لازم با این تصورات صورت گیرد.


مریم فولادی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: گاهی برخی زن و شوهرها از فعالیت همسر خود در شبکه های اجتماعی مجازی نگران هستند و هراس دارند که نکند با حضور در شبکه های اجتماعی مجازی کم کم علاقه بین آنها کم شده و زن یا شوهر از همسر سرد شود، بدین جهت اصرار دارند تا همسرشان در این شبکه های مجازی عضو نباشد.
فولادی درباره تصور یاد شده توضیح داد: باید توجه داشت که زوجین با پیشینه روانشناختی خاصی برای برآورده کردن نیازهای خود شامل روانی و جسمی و... وارد ازدواج می شوند که سهم نیازهای روانشناختی بطور معمول بیشتر از سایر نیازها است. این نیازهای روانشناختی در ابتدا توسط والدین و در خانواده ها تامین و بعد از ازدواج نیز از طرف همسر تامین می شود. بدین سبب اگر فردی چنین تصوی نسبت به فعالیت همسر در شبکه های اجتماعی مجازی دارد در حقیقت این پیشینه روانشناختی اشتباه توسط والدین او ایجاد و توسط خود او بسط یافته و تا کنون همراهش است.
وی با تاکید بر این که بهتر است زوجین بجای چنین نگرانی هایی که در حقیقت تسویه حساب با همسر است، تسویه حسابی با پیشینه روانشناختی اشتباه خود داشته باشند تا بتوانند رابطه سالمی را پیش ببرند، سفارش کرد: مقرر است زوجین در زندگی مشترک با یکدیگر "شفاف" باشند، بدین جهت می توانند رمز فایل ها و برنامه های شخصی یکدیگر را بدانند اما گاهی برخی زوجین از این امر برداشت غلط داشته و با در اختیار داشتن رمز تلفن و فایل ها و برنامه های همسر، دائما درحال چک کردن گوشی او هستند، حال آنکه شفافیت در زندگی مشترک مجوزی برای ادامه دادن به این رفتارهای شکاکانه نیست.
این مشاور معتقد می باشد که بااینکه زوجین باید در زندگی مشترک با یکدیگر شفاف باشند و در امتداد این شفافیت می توانند رمز تلفن یکدیگر، رمز شبکه های اجتماعی و فایل های یکدیگر را داشته باشند اما این امر به مفهوم انجام رفتارهای شکاکانه و دائما چک کردن گوشی همسر نیست.
فولادی با اعلان اینکه تعدادی از زوجین گرفتار بدبینی و بی اعتمادی هستند و بدین جهت با وجود این که هر لحظه به اطلاعات و گوشی تلفن همسر دسترسی دارند اما به رفتارهای شکاکانه خود ادامه می دهند که سبب آزار طرف مقابل خواهد شد، اشاره کرد: این رفتارهای شکاکانه می تواند ریشه در ترس از دست دادن همسر و طرد شدن از طرف همسر باشد.
وی در انتهای سخنان خود اضافه کرد: در حقیقت گاهی زن یا شوهر وقتی می ترسد همسرش او را طرد کرده و علاقه اش کم شود، دست به کنترل کردن همسر از طرق مختلف نظیر چک کردن مدام گوشی تلفن می زند چونکه نسبت به همسر خود بی اعتماد شده است. البته این تنها مربوط به مواردی خاص می شود و نمی توان به تمام زوجین تعمیم داد. در حقیقت باورهای اشتباه و ترسهای افراد است که منجر به این کنترل گری ها و رفتارهای شکاکانه می شود و زوجین در ابتدا باید بر روی اصلاح باورهای خود کار کنند.
منبع:

1400/12/06
20:33:04
5.0 / 5
832
تگهای خبر: اطلاعات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بازی اندروید