بازی اندروید

روایت امیرشهاب رضویان از سفر ۸ هزار کیلومتری با نقی

روایت امیرشهاب رضویان از سفر ۸ هزار کیلومتری با نقی

امیرشهاب رضویان کارگردان و تهیه کننده ی فیلم های بلند، بعد از سال ها با یک فیلم کوتاه در نوزدهمین جشن تصویرسال حضور دارد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، فیلم «چی گفت؟ یا چگونه از باب مارلی انگلیسی آموختم؟» آخرین فیلم کوتاهی است که امیر شهاب رضویان ساخته است.
در این فیلم مستند داستانی، "امیرشهاب" و دوست همکلاسی اش "نقی"، بعد از ۴۰ سال که از دوران تحصیل شان در دبیرستان ابن سینای همدان گذشته است، در امریکا به سفری ۸۰۰۰ کیلومتری می روند، "امیرشهاب" مرتب از نقی مدلول ترانه های باب مارلی را می پرسد و این پرسش های تکراری موجب عصبانیت نقی و درگیری هایی بین این دو نفر می شود.

تازه ترین فیلم کوتاه رضویان روز شنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ در تالار استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران به نمایش در می آید.
فهرست عوامل فیلم «چی گفت؟ یا چگونه از باب مارلی انگلیسی آموختم؟» عبارتند از: طرح و کارگردانی: امیرشهاب رضویان، تدوین: مرتضی عباسیان، طراحی و ترکیب صدا: علیرضا علویان، فیلمبرداران: امیرشهاب رضویان، نقی جلاده
جلوه های تصویری: امید خوش نظر، مسعود عمویی، مجید بختیاری، بازیگران: امیرشهاب رضویان، نقی جلاده.
برنامه شنبه۲۱ اسفند ماه / سئانس سوم/ ساعت ۱۸ (فیلم های بخش آزاد) جشن تصویر سال بدین شرح است: "در دامِ دیدن/ کارگردان: محمدرضا مهاجر/ ۱۹ دقیقه، ژپتو/ کارگردان: جابر تواضعی/ ۷ دقیقه، چی گفت!؟/ کارگردان: امیر شهاب رضویان/ ۱۵ دقیقه، آن مرد دیگر در را باز نکرد/ کارگردان: سیدهادی موسوی/ ۵۱ دقیقه.
امیر شهاب رضویان، زاده ۱۳۴۴ در همدان، حاصل کارش در سینما ساخت بیش از ۴۰ فیلم کوتاه، مستند، پویانمایی و کارگردانی ۷ فیلم سینمایی به اسامی سفرمردان خاکستری (۱۳۷۹)، تهران ساعت هفت بامداد (۱۳۸۱)، مینای شهر خاموش (۱۳۸۵)، تابستان عزیز(۱۳۸۸)، روزی که مینا گم شد (۱۳۹۰)، سفرزمان (۱۳۹۲) و یک دزدی عاشقانه (۱۳۹۴) است. او بیش از ۱۵ فیلم سینمایی را هم تهیه کرده است. رضویان در کنار کارگردانی، می نویسد، عکس می گیرد و گاه نقاشی می کند اما او همچنان خاستگاه خودرا سینما فیلم کوتاه می داند.1400/12/07
19:46:58
5.0 / 5
797
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بازی اندروید