بازی اندروید
وزارت ارشاد رسما اعلام نمود:

فیلم مهرجویی در اکران نوروزی نیست

فیلم مهرجویی در اکران نوروزی نیست

بازی اندروید وزارت ارشاد رسما اعلام نمود: فیلم مهرجویی در اکران نوروزی نیست


به گزارش بازی اندروید به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ محمدرضا فرجی با عنوان این مطلب اضافه کرد: فیلم «لامینور» از نظر سازمان سینمایی مانعی برای دریافت پروانه نمایش ندارد، این فیلم پروانه نمایش خویش را دو سال قبل دریافت کرده و هم اکنون اعتبار آن پروانه منقضی شده است.
به گفته مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی؛ فیلم «لامینور» مشکلی برای صدور پروانه نمایش ندارد؛ فیلم بازنگری شده و جمع بندی آن بزودی صورت می گیرد.
وی در عین حال اظهار داشت: این فیلم در اکران نوروزی نیست و به زودی با تعامل تهیه کننده پروانه نمایش فیلم صادر می شود.

اخیرا کانون کارگردانان سینما و انجمن تهیه کننده - کارگردانان برای اکران نوروزی فیلم «لامینور» بیانیه نوشتند.
در هفته های گذشته شورای صنفی نمایش هفت فیلم را بعنوان آثار اکران نوروزی ۱۴۰۱ اعلام نمود که فیلم «لامینور» داریوش مهرجویی هم در میان آنها بود. اما سازمان سینمایی با تاکید برداشتن پروانه نمایش اعلام نمود که این لیست باید حتما مجوز اکران داشته باشد و گفته شد که تاریخ پروانه نمایش فیلم مهرجویی که در دولت قبل صادر شده بود منقضی شده است.
اگرچه مدیرکل نمایش سازمان سینمایی اعلام نمود که این فیلم در فرایند بررسی در شورای پروانه نمایش است، اما خبرهایی از حذف این فیلم از اکران نوروزی شنیده می شد که سرانجام با این حبر رسما اعلام گردید که فیلم مهرجویی در اکران نوروزی نیست.
متن بیانیه صادر شده توسط دو کانون سینمایی به این شرح است:
«داریوش مهرجویی چشم و چراغ سینمای مان، بزرگِ ما و پیشکسوت تمامی کارگردانان و سینماگران و نشانه و اعتبار همه سینمای ایران است. ما بعنوان کانون کارگردانان سینمای ایران و انجمن تهیه کننده/کارگردانان سینمای ایران، براین باوریم اکران و عرصه نمایشی که با محدودیت و تنگ نظری، چه ازجانب دولت و چه صاحبان منافع، نتواند اثری از این بزرگمرد سینما را به نمایش درآورد، شایستگی عنوان صحنه نمایش سینمای ایران را ندارد و تنها می تواند عرصه ای برای سودجوئی محسوب شود.
ما خواستار نمایش بی قید وشرط فیلم لامینور در نوروز سال جاری هستیم.»
«لامینور» بیست و هفتمین فیلم بلند سینمایی داریوش مهرجویی است که علی نصیریان، پردیس احمدیه، سیامک انصاری، بیتا فرهی، علی مصفا، مهرداد صدیقیان، بهناز جعفری، کاوه آفاق، امرالله صابری، رضا داودنژاد، دیبا زاهدی، سیامک ادیب، محمد رضا شهبانی نوری، شراره رنجبر، محمد جواد جعفرپور، مهرنوش ذوالفقاری، محمد هادی عطایی، مهدی مرتضایی، یاسمن کوزه گر، هومن بهزادی، شیدا مودب، هانا وارسته، سبحان خسروی، احمد یاوری، فرهاد ریش سفیدی، علی بلوردی و فریماه فرجامی بازیگران فیلم «لامینور» هستند.
منبع:

1400/12/15
11:02:31
5.0 / 5
856
تگهای خبر: بازی , چراغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بازی اندروید