بازی اندروید
صندوق بازنشستگی كشوری اعلام كرد

واریز عیدی بازنشستگان جامانده با حقوق اسفندماه

واریز عیدی بازنشستگان جامانده با حقوق اسفندماه

به دنبال پیام های برخی بازنشستگان در خصوص عدم دریافت «عیدی» مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری توضیحاتی دراین باره ارائه نمود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، علی خدامی اظهار داشت: در امتداد مصوبه هیئت وزیران، دستورالعمل نحوه محاسبه و پرداخت عیدی سال ۱۴۰۰ تهیه شد و واریز مبلغ عیدی طبق آن انجام گرفته است.
وی توضیح داد: طبق مصوبه ۲۷ بهمن ماه هیئت وزیران، برای بازنشستگان و موظفینی که پرداخت حق عائله مندی و اولاد آنها برعهده صندوق بازنشستگی کشوری و در فهرست حقوق بهمن ماه به آنان حقوق پرداخت شده، مبلغ ثابت ۱۶ میلیون ریال بعنوان عیدی سال ۱۴۰۰ پرداخت شده است و در صورت وجود چندین وظیفه بگیر از یک دفتر کل، مبلغ فوق بصورت مساوی بین وظیفه بگیران تقسیم می شود.
خدامی اضافه کرد: علاوه بر این مبلغ، به بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که برمبنای ردیف بودجه تعریف شده در سیستم به آنها «عائله مندی» تعلق می گیرد، حداکثر تا سقف چهار میلیون ریال پرداخت شده است.
به گفته ی ایشان، بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که برمبنای تعاریف مندرج در سیستم، «حق اولاد» از سوی صندوق به آنها پرداخت می شود، به ازای هر فرزند مبلغ ثابت یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال پرداخت شده است.
مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری همینطور اعلام نمود: احکامی که در نیمه دوم بهمن ماه تا پیش از تاریخ مصوبه هیئت وزیران بصورت قطعی و جاری تغییر کرده، ولیکن عیدی آنها در آخر بهمن ماه کارسازی نشده است؛ حسب پردازش، احکام عیدی آنها در اسفندماه ۱۴۰۰ کارسازی خواهد شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، خدامی اضافه کرد: دستگاه هایی که فاقد ردیف بودجه ای هستند، می بایست طبق رویه هر ساله، رأساً نسبت به کارسازی عیدی به حساب بازنشستگان و وظیفه بگیران خود اقدام نمایند و صندوق بازنشستگی کشوری در این خصوص، هیچ نوع مسئولیتی ندارد.
منبع:

1400/12/15
23:33:18
5.0 / 5
722
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بازی اندروید