بازی اندروید
در بازدید رئیس سازمان بهزیستی كشور از مركز آمار و رصد شهری تهران مطرح شد:

تعامل شهرداری و بهزیستی برای بهره گیری از ظرفیت های آماری درحوزه مدیریت صدمه های اجتماعی

تعامل شهرداری و بهزیستی برای بهره گیری از ظرفیت های آماری درحوزه مدیریت صدمه های اجتماعی

بازی اندروید: رئیس سازمان بهزیستی کشور با حضور در مرکز آمار و رصد شهری تهران، ابراز امیدواری کرد که با شکل گیری تعامل دوسویه میان شهرداری تهران و سازمان بهزیستی، از ظرفیت های آماری برای تصمیم گیری های کلان بخصوص در حوزه مدیریت صدمه های اجتماعی استفاده گردد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، در جلسه ای با حضور رضا واحدی فر سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران، علی محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور و زهرا شمس احسان عضو شورای اسلامی شهر تهران، دستاوردهای مرکز آمار و رصد شهری تهران عرضه شد.
در این نشست رضا واحدی فر سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران، بهره برداری از داده های مرکز آمار و رصد شهری را نیازمند ارتباط کارشناسان همه نهادهای در رابطه با شهر تهران با این مرکز دانست و اظهار داشت: باید برای این حجم بزرگ از داده، هدفمند برنامه ریزی کرد و این مهم با ارتباط موثر میان کارشناسان میسر است.

واحدی فر با تکیه بر اهمیت شکل گیری جامعه هدف جهت بررسی آماری اظهار داشت: اگر بررسی های آماری هدفمند باشد به حتم میتوان از آن نتایج خوبی به دست آورد به صورتی که به تازگی در جهت دستور شهردار تهران در خصوص جمع آوری تمامی معتادان متجاهر از سطح شهر، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با همکاری سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران وارد عمل شده و مبادرت به راه اندازی سامانه و اپلیکیشن مددکار شهر کرده است تا امدادرسانی، اسکان، عرضه تسهیلات و خدمات به افراد متکدی، بی خانمان، گمشده، در راه مانده، فراری و... در سامانسراها و گرم خانه های شهر تهران به صورت هوشمند امکان پذیر شده و چرخه توانمندسازی هم به درستی مدیریت شود.

علی محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور هم وجود مرکز آمار و رصد شهری تهران را یک فرصت بالقوه در راه خدمت به مردم و ایجاد فضای تعامل میان ارکان تصمیم گیری در حوزه صدمه های اجتماعی دانست و اضافه کرد: یکی از دغدغه های موجود در حوزه مدیریت صدمه ها آن است که در اجرای پروژه ها، همسویی استراتژی نداریم و این درحالی است که در اختیار داشتن حجم وسیعی از اطلاعات و داده های آماری کمک می نماید رفتار اثرگذار در سیستم را دنبال نماییم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، تهران را ام القرای جهان اسلام دانست و تصریح کرد: هویت شهری تهران مهم می باشد و در این راستا باید شورایی اندیشه ورز از کارشناسان شهرداری و سازمان بهزیستی شکل گیرد تا صورت مساله ها به درستی پیدا شده و راه ها و ابزارهای صحیح را شناسایی نماییم.

طبق گزارش روابط عمومی سازمان اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در این نشست زهرا شمس احسان، عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران هم خواهان ایجاد داشبوردهای تخصصی در حوزه فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری شد و اظهار داشت: داده های ثبتی زیادی وجود دارد که دربرگیرنده گروههای هدف گسترده ای هستند، ازاین رو امیدواریم در این دوره مدیریت شهری داشبوردهای مدیریتی بر مبنای استراتژی های موثر ایجاد شوند.
منبع:

1400/12/16
20:43:52
5.0 / 5
782
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بازی اندروید