بازی اندروید

تاثیر معدل 3 سال آخر در کنکور افزایش می یابد

تاثیر معدل 3 سال آخر در کنکور افزایش می یابد

به گزارش بازی اندروید وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به تلاش دانش آموزان صرفاً برای جلسه کنکور خاطرنشان کرد: در جهت تشویق دانش آموزان و افزایش تمرکز آنها در طول دوره های تحصیلی، تاثیر معدل ۳ سال آخر در کنکور افزایش می یابد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، یوسف نوری در آیین افتتاحیه «سال بین المللی علوم پایه» که در سالن همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد، ضمن اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در خصوص توسعه علوم پایه و تبدیل آن به عرف، اظهار نمود: علوم پایه زمینه کاهش چالش های اجتماعی، فنی، علمی و نقشه راهی برای بهبود رفاه جمعی برای نسل های امروز و آینده را فراهم می آورد.
وی ضمن اشاره به توسعه علوم پایه توسط آموزش و پرورش اضافه کرد: تبدیل علوم پایه به عرف از اهداف آموزش و پرورش است که باید زمینه آن ایجاد شود.
وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) بر مبحث جنبش نرم افزاری و تولید علم بیان نمود: در جهت دست یابی به این هدف باید دوره های مطالعاتی و پژوهشی بعد از مقطع دکترا در دانشگاه های کشور ایجاد شود.
نوری با تاکید بر اهمیت «خلاقیت محور بودن دانش آموزان» افزود: روش های حافظه محور نه تنها تأثیری بر رشد و خلاقیت دانش آموزان ندارد بلکه بعد از مدتی مطالب به فراموشی سپرده می شود.
وی تصریح کرد: اما روش های «خلاقیت محور» علاوه بر ایجاد پویایی در میان دانش آموزان زمینه بروز استعدادها و خلاقیت آنها را هم فراهم می آورد.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه ضمن اشاره به تلاش دانش آموزان صرفاً برای جلسه کنکور خاطرنشان کرد: در جهت تشویق دانش آموزان و افزایش تمرکز آنها در طول دوره های تحصیلی، تاثیر معدل ۳ سال آخر در کنکور افزایش می یابد.
نوری ضمن اشاره به لزوم تغییر بعضی از برنامه های درسی اظهار داشت: باید چیستی و چرایی درس خواندن به دانش آموزان آموزش داده شود تا با علم به اهمیت آموزش، وارد مدرسه شوند که در اینصورت دانش آموز موفقی تربیت کرده ایم.
عضو کابینه دولت سیزدهم ضمن اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در خصوص «فلسفه علم را از همان دوره ابتدایی به دانش آموزان یاد دهید» افزود: آموزگاران نقش پر رنگی را در زمینه بیان فلسفه و اهمیت آموزش برای دانش آموزان، دارند.
وی با بیان اینکه محتوای آموزشی هم صرفاً کتاب نیست، بیان نمود: محیط مدارس باید بگونه ای باشد که زمینه و عرصه های تربیت و آموزش را بر مبنای اصول علمی فراهم آورد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، شایان ذکر است، آیین افتتاحیه سال بین المللی علوم پایه برای پیشرفت پایدار با حضور وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در سالن همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.
سازمان جهانی یونسکو نوامبر سال ۲۰۱۹در قطعنامه چهلمین کنفرانس عمومی خود، سال ۲۰۲۲را «سال بین المللی علوم پایه» نامگذاری کرد. هدف از این اقدام توجه بیشتر به اهمیت و نقش علوم پایه در درک و حل چالش های اجتماعی، فنی، علمی و تهیه نقشه راهی برای بهبود رفاه جهانی برای نسل های فعلی و آینده است.
سال ۲۰۲۲به مناسبت ۱۰۰سالگی جایزه نوبل که در سال ۱۹۲۲به «نیلز بوهر» فیزیکدان دانمارکی به خاطر تحقیقات وی در ساختار اتم ها و تشعشعات ناشی از آنها تعلق گرفت و همینطور به مناسبت صدمین سالگرد تأسیس اتحادیه بین المللی فیزیک محض و کاربردی(IUPAP) به میزبانی کشور بلژیک در همین سال، به نام سال بین المللی علوم پایه نامگذاری شد.
منبع:

1400/12/18
14:19:26
5.0 / 5
828
تگهای خبر: آموزش , تولید , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بازی اندروید