بازی اندروید
معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه:

درحوزه حقوق کودک علاوه بر قوانین کارآمد، اجرای صحیح قانون و نظارت نیاز است

درحوزه حقوق کودک علاوه بر قوانین کارآمد، اجرای صحیح قانون و نظارت نیاز است

معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه اظهار داشت: قوانین بسیار خوبی بخصوص در یک دهه اخیر در حوزه کودکان و نوجوانان تدوین شده است اما برای رقم خوردن اتفاق خوب علاوه بر قوانین کارآمد، اجرای صحیح قانون و نظارت بر اجرا نیاز است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی در اختتامیه کارگاه نظام پشتیبانی از اطفال و نوجوانان اظهار داشت: بیشتر از دو هزار عنوان مجرمانه ّدر قوانین کشور داریم. سال ۱۳۸۵ کتاب عناوین مجرمانه در قوه قضاییه تدوین شد که برپایه آن، تعداد ۱۵۷۰ عنوان مجرمانه داشتیم اما از آن زمان تابحال این میزان به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده که بخشی از این عناوین هم به حوزه کودکان مربوط می شود.
قدرتی با اشاره به اینکه کودکان سرمایه های هر کشور است اظهار داشت: قطعا نیروی انسانی، مهم ترین سرمایه است و بخشی از آن کودکان هستند که بعنوان سرمایه های بالقوه میتوان آینده کشور را با تربیت صحیح آنها رقم زد.
قدرتی خاطرنشان کرد: قوانین بسیار خوبی بخصوص در یک دهه اخیر در حوزه کودکان و نوجوانان تدوین شده است اما برای رقم خوردن اتفاق خوب علاوه بر قوانین کارآمد، اجرای صحیح قانون و نظارت بر اجرا نیاز است.

او در آخر اظهار داشت: ما اطفال و نوجوانان روز گذشته هستیم و الان باید با توجه به اهمیت و مسئولیت خطیری که در زمینه تربیت کودکان برعهده ما گذاشته شده است، به این مورد توجه داشته باشیم که تربیت یک فرد تا آنجا اهمیت دارد که گفته شده یک فرد را میتوان یک امت واحد درنظر گرفت. یک فرد مانند آیت الله رییسی رئیس جمهور می تواند تحولات مختلف را در حوزه های مختلف رقم بزند.
1400/12/18
23:20:56
5.0 / 5
762
تگهای خبر: جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بازی اندروید