بازی اندروید

قوای سه گانه ورود کنند کسری شدید نقدینگی تأمین اجتماعی به دنبال واگذاری شرکتهای غیر سودده به آن

قوای سه گانه ورود کنند کسری شدید نقدینگی تأمین اجتماعی به دنبال واگذاری شرکتهای غیر سودده به آن

به گزارش بازی اندروید رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران با اشاره به اینکه از روسای قوای سه گانه می خواهیم به مبحث نحوه واگذاری شرکت هایی به تأمین اجتماعی در جهت تادیه بدهی های دولت ورود کنند تا شاهد استمرار متناسب سازی در سال آینده باشیم اظهار داشت: در غیراینصورت تأمین اجتماعی با کسری نقدینگی بیشتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان در ماه روبه رو و با مشکل مواجه خواهد شد و باید پاسخگوی چهارمیلیون بازنشسته باشند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، علی دهقان کیا در نشستی خبری، درباره حقوق و دستمزد اظهار داشت: چندین جلسه با نمایندگان شورایعالی کار داشتیم و مواضع خویش را اعلام نموده بودیم. جادارد از نمایندگان کارگری و دولت برای افزایش ۵۷ درصدی حقوق و دستمزد حداقلی بگیران و افزایش ۳۸ درصدی بعلاوه مبلغ ثابت حدود ۵۰۰ هزار تومانی سایر سطوح قدردانی نماییم.

میزان حقوق ماهانه کارگران در سال ۱۴۰۱
وی ادامه داد: بر این اساس در سال آینده حقوق ماهانه یک کارگر که اخیرا وارد کار می شود ۴ میلیون و ۱۷۹ هزار و ۵۰ تومان است که بعلاوه بن و حق مسکن و.... به ۵ میلیون و ۶۷۹ هزار و ۷۵۰ تومان می رسد که با احتساب یک سال سابقه و یک فرزند حقوق کارگر به ۶ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۲۵۰ هزار تومان می رسد.
اگر تورم کنترل شود از میزان افزایش حقوق ها راضی هستیم
رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران با اعلان اینکه نسبت به سنوات گذشته، بنظر می رسد انتظارات برآورده شده است اظهار داشت: یک نگرانی ما بابت حذف ارز ترجیحی و افزایش تورم است. اگر دولت بتواند تورم را مهار کند، تأثیر مثبت این افزایش حقوق و دستمزد احساس می شود. اگر تورم کنترل شود از این مقدار افزایش رضایت داریم.

رقم بدهی انباشته دولت به تأمین اجتماعی به ۴۵۰ هزار میلیارد تومان رسید
دهقان کیا در ادامه با اعلان اینکه قرار شد طبق بند واو تبصره ۲ بودجه ۱۴۰۰، دولت ۸۹ هزار میلیارد تومان بابت تسویه دیون تأمین اجتماعی بپردازد که تا امروز محقق نشده است اظهار داشت: بدهی انباشته دولت به تأمین اجتماعی هم اکنون به ۴۵۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. این بدهی به سبب تصویب و اجرای ۲۶ قانون اقشار بیمه خاص برمی گردد که دولت متعهد شده بود حق بیمه کارفرمایی برای این اقشار بپردازد. دولت باید ماهانه ۵۰۰۰ میلیارد تومان بابت حق بیمه کارفرمایی اش بپردازد که پرداخت نمی گردد و هرماه جزو دیون دولت قرار می گیرد.
وی افزود: اگر این مبلغ به روز پرداخت می شد، ارزش روز این بدهی به بیشتر از یک تریلیون می رسید و امروز بدون مشکل هم حقوق ها پرداخت می شد، هم بودجه متناسب سازی تأمین می شد و هم درمان بازنشستگان به نحو خوبی عرضه می شد.

بدهی ۱۰۰ هزار میلیاردی تأمین اجتماعی به بانک رفاه بابت پرداخت متناسب سازی حقوق ها
رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران ضمن اشاره به این که از دولت و مجلس می خواهیم در اجرای قوانین و نظارت بر آن اهتمام داشته باشند اظهار داشت: به سبب این که این ۸۹ هزار میلیارد تومان که قرار بود برای متناسب سازی صرف شود به تأمین اجتماعی پرداخت نشده است، سازمان تأمین اجتماعی برای تأمین منابع از بانک رفاه با سود ۳۵ درصد استقراض کرده و این بدهی به بانک به حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.
۸ شرکتی که خصوصی سازی مقرر است به تأمین اجتماعی واگذار کند، سود ده نیستند
دهقان کیا اضافه کرد: شرکت هایی که مقرر است به تأمین اجتماعی در جهت تسویه بخشی از مطالبات، واگذار شوند باید سودده باشند، این درحالی است که قرار شده سازمان خصوصی سازی هشت شرکت را به تأمین اجتماعی واگذار کنند که غیربورسی اند و سودده نیستند. ضمن آنکه این شرکت ها ۸۰۰۰ میلیارد تومان بالاتر از قیمت کارشناسی، ارزش گذاری شده اند.

قوای سه گانه ورود کنند...
وی با اعلان اینکه از قوای سه گانه می خواهیم به این مورد ورود کنند تا شاهد استمرار متناسب سازی در سال آینده باشیم اظهار نمود: در غیراینصورت تأمین اجتماعی با کسری نقدینگی بیشتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان در ماه روبه رو و با مشکل مواجه خواهد شد و باید پاسخگوی چهارمیلیون بازنشسته باشند.
رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران در ادامه به برخی اقدامات کانون بازنشستگی اشاره نمود و اظهار داشت: همچون مواردی که پیگیری کرده ایم "اصلاح ساختارها" است. جلسات گوناگونی با نمایندگان مجلس برگزار و پیشنهادات خویش را عرضه کردیم که در چارچوب طرح عنوان شد و در کمیسیون اجتماعی در مجلس قبل بررسی گردید، اما به سبب انتشار کرونا و تغییر دوره مجلس، ابتر ماند. خواسته اند که این طرح مجدد مراحل قبلی را بپیماید.
دهقان کیا افزود: همینطور پیگیری ها و مکاتباتی در زمینه عدم دریافت مبلغ ۴۰۰۰ تومان بابت نسخ الکترونیک، امکان تهاتر بدهی های دولت با سهام و املاک و مخالفت با ادغام درمان صندوق های بیمه ای انجام شد که تاثیرات و نتایج مثبتی به دنبال داشت.

تعهدات بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان تأمین کامل نیست
به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، رجبی، بازرس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران هم با اعلان اینکه سه جانبه گرایی در تأمین اجتماعی اجرا نمی گردد و نمایندگان کارگر در تأمین اجتماعی در اقلیت هستند و خواستار آن هستیم که سه جانبه گرایی در حد اعتدال در هیئت امنای سازمان و شورایعالی کار رعایت شود.
عیوضی، عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران هم ضمن اشاره به الکترونیکی شدن نسخ درمان اظهار داشت: این طرح مزایای خوبی دارد، اما چون زیرساخت ها به صورت کامل مهیا نشده مشکلاتی را برای بیمه شدگان و بازنشستگان به دنبال دارد.
وی ادامه داد: پرداخت به داروخانه و پزشکان با تاخیر همراه می باشد و پزشک ترجیح می دهد دارو و نسخه آزاد بنویسد. یکی دیگر از معایب طرح، سو استفاده از کدملی ها است که باید نظارت بر آن صورت گیرد.
سلطانی، عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران هم در این جلسه اظهار داشت: ما بازنشستگان عموما سالمند و بیمار هستیم، اما عرضه خدمات درمانی و دارو مطلوب نمی باشد. حالا با هرکدملی که عرضه شود امکان تجویز دارو وجود دارد و امکان سوءاستفاده را فراهم می آورد. از طرفی در داروخانه، همه داروها با پوشش بیمه ای محاسبه نمی گردد.
وی ادامه داد: بعضی از داروها آزاد هستند که هزینه درمان را بیشتر می کند. ما سالها حق بیمه پرداخت کرده ایم و انتظار داریم تعهدات درمانی در برابر ما ایفا شود. ضمن آنکه بیمه تکمیلی درمان ما هم تعهدات کاملی ندارد، همچون هزینه ویزیت که زیر پوشش نیست و هزینه های سنگینی دارد.
منبع:

1400/12/21
19:47:07
5.0 / 5
742
تگهای خبر: خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بازی اندروید