بازی اندروید
مدیركل مسكن بهزیستی كشور اعلام كرد

شروع ساخت ۱۶۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان در سال ۱۴۰۱

شروع ساخت ۱۶۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان در سال ۱۴۰۱

بازی اندروید: مدیرکل دفتر مسکن سازمان بهزیستی کشور با اشاره به طرح هایی که سازمان بهزیستی برای مساعدت با تامین مسکن جمعیت هدف دارد اظهار داشت: مهم ترین طرحی که در دست اقدام داریم، تفاهم نامه ای است که آبان ماه امسال توسط رییس سازمان بهزیستی کشور و وزیر راه و شهرسازی امضاء شد و در قالب آن، کمک به ساخت 160 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی برای مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی در قالب قانون جهش تولید مسکن و طرح نهضت ملی مسکن در دستور کار قرار گرفته است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، ربوبی با اعلان اینکه مطالبه گری و احقاق حقوق جمعیت هدف، اصلی ترین سیاستی است که در زمینه مسکن در سازمان بهزیستی پیگیری می نماییم اظهار داشت: ستادی در سازمان بهزیستی با این هدف تشکیل شده و موضوع تامین مسکن جمعیت هدف بوسیله این ستاد در سطح بهزیستی کشور و متناظر آن در سطح استانها درحال پیگیری است. گروه هایی که تحت پوشش خدمات ما در زمینه مسکن سازمان بهزیستی هستند شامل معلولان سرپرست خانوار، زنان سرپرست خانوار، خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول، معلولین مجرد بالای ۲۰ سال، زنان و دختران خودسرپرست بالای ۳۵ سال و فرزندان ترخیص شده از مراکز هستند.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده، اظهار داشت: تا حالا حدود ۱۵۲ هزار واحد مسکونی در قالب طرح ها و برنامه های مختلف تسهیل گری شده تا به مددجویان تحت پوشش واگذار شود. هم اکنون حدود ۳۲ هزار واحد مسکونی در سطح کشور با مشارکت شرکای اجتماعی در دست راه اندازی است.
ربوبی با اشاره به طرح هایی که سازمان بهزیستی برای مساعدت با تامین مسکن جمعیت هدف دارد اشاره کرد: مهم ترین طرحی که در دست اقدام داریم، تفاهم نامه ای است که آبان ماه امسال توسط رییس سازمان بهزیستی کشور و وزیر راه و شهرسازی به امضا رسید و در قالب آن، کمک به ساخت ۱۶۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی برای مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی در قالب قانون جهش تولید مسکن و طرح نهضت ملی مسکن در دستور کار قرار گرفته که در وضعیت موجود ثبت نام متقاضیان در حال انجام می باشد و پروسه اجرائی کار از شروع سال آینده شروع خواهد شد.
مدیرکل دفتر مسکن سازمان بهزیستی کشور درباب اولویت واگذاری مسکن نیز اظهار داشت: در تفاهم نامه ای که با وزارت راه منعقد شده تمامی افراد فاقد مسکن (گروه های ذکر شده) در این مساله دیده شده اند، اما وزارت راه نیز بررسی انجام می دهد که قبلا از خدمات مسکن دولتی بهره برده اند یا خیر. همین طور وزارت راه بررسی می کند که این افراد دارای مسکن هستند یا خیر و این طور مسائل توسط وزارت راه بررسی می شود.
وی افزود: تمام جمعیت هدف ما که فاقد مسکن هستند می توانند در این طرح وارد شوند اما نکته مهم این است که باید حتما در سامانه وزارت راه که تا اختتام امسال باز است ثبت نام کنند.
ربوبی در ادامه به دومین برنامه و طرح مهمی که در دست اقدام سازمان است، تحت عنوان کمک به تامین مسکن خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول نیز اشاره نمود و اضافه کرد: این طرح در فاز اول با مشارکت پنج دستگاه (بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، ستاد اجرائی فرمان امام، وزارت راه و شهرسازی و انجمن خیرین مسکن ساز) برای ساخت ۱۴ هزار واحد مسکونی بود. با موافقت بنیاد مستضعفان فاز دوم این طرح هم در مرحله اول اجراست و تفاهم نامه ای در بهمن ماه بین ریاست سازمان بهزیستی و بنیاد مستضعفان امضاء شد که در فاز دوم نیز کمک به تامین مسکن ۴۰۰۰ خانوار دارای حداقل دو عضو معلول در دستور کار سازمان بهزیستی و بنیاد قرار گرفته است.
ربوبی در ادامه به دیگر طرح های سازمان بهزیستی اشاره نمود و اضافه کرد: طرح دیگر که در دست اقدام است کمک به تامین مسکن خانوارهای روستایی با مشارکت بنیاد مسکن می باشد. در قالب این طرح عملیات ساخت حدود ۲۰ هزار واحد شروع شده و حدود ۱۳ هزار واحد آن نیز به گروه هدف تحویل داده شده است.
به گفته ی ایشان، یکی از برنامه های مهم بهزیستی برای سال آینده تمدید تفاهم نامه با بنیاد مسکن برای راه اندازی ۲۰ هزار واحد جدید است.
مدیرکل دفتر مسکن سازمان بهزیستی کشور با اشاره به طرح مشارکت با سپاه و سازمان های زیر مجموعه آن اظهار داشت: در بحث کمک به تامین مسکن جمعیت هدف با قرارگاه محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه در ۹ استان درحال فعالیت هستیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار نمود: همین طور با سازمان بسیج سازندگی نیز تفاهم نامه ای داشتیم که این تفاهم نامه در سال آینده برای راه اندازی ۵۰۰۰ واحد مسکونی تمدید می شود.
ربوبی در بخش دیگری از سخنان خود نیز درباب طرح ویژه خانواده های دارای ایتام اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح با مشارکت بنیاد مسکن، صندوق توسعه ملی و سازمان برنامه و بودجه شروع شده و امید است در سال آینده نیز این طرح را به انتها برسانیم. هزار سهمیه در قالب آن تفاهم نامه داشتیم که بخش قابل توجهی از سهمیه جذب شده است.1400/12/22
20:02:45
5.0 / 5
772
تگهای خبر: تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بازی اندروید