بازی اندروید

پیام تبریک رییس سازمان بهزیستی به مناسبت روز آگاهی سازی اوتیسم

پیام تبریک رییس سازمان بهزیستی به مناسبت روز آگاهی سازی اوتیسم

بازی اندروید: معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور به مناسبت دوم آوریل مصادف با 13 فروردین ماه، روز آگاه سازی اتیسم اظهار داشت: سازمان بهزیستی کشور، اولین سازمانی است که به لطف خداوند، در سال 1380 برای کاهش رنج و رفع نیاز خانواده های این کودکان اقدام نموده و تا به امروز در این راه بازوانی پرتوان همچون مراکز غیردولتی آموزشی و توانبخشی اتیسم تابعه، سازمان های دولتی همکار، سازمان های مردم نهاد و صاحب نظران دانشگاهی را به یاری در کنار خود داشته است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا و بنابراعلام روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی، متن پیام علی محمد قادری به مناسبت روز جهانی آگاه سازی اتیسم (دوم آوریل مصادف با ۱۳ فروردین ماه)به شرح ذیل است:
« تقارن روز جهانی آگاه سازی درباب اختلال طیف اتیسم با روز طبیعت، نوید رویش امید در دل دردمند خانواده هایی است که درگیر درمان و توانبخشی فرزند دارای اتیسم خود هستند. خانواده هایی که در صبر و شکیبایی سرآمدند. اختلال طیف اتیسم شایع ‏ترین اختلال رشدی و همچون اختلالات پر هزینه ای است که نیاز به خدمات تخصصی مستمر روان شناسی، کاردرمانی و گفتار درمانی دارد و به همین ترتیب مخارج خانواده های دارای فرزند اتیسم به سبب دریافت این خدمات تخصصی بسیار بالاتر از خانواده هایی است که دارای کودکانی با سایر معلولیت ها هستند.
سازمان بهزیستی کشور، اولین سازمانی است که به لطف خداوند، در سال ۱۳۸۰ برای کاهش رنج و رفع نیاز خانواده های این کودکان اقدام نموده و تا به امروز در این راه بازوانی پرتوان همچون مراکز غیردولتی آموزشی و توانبخشی اتیسم تابعه، سازمان های دولتی همکار، سازمان های مردم نهاد و صاحب نظران دانشگاهی را به یاری در کنار خود داشته است. در این راستا سازمان با راه اندازی ۱۰۷ مرکز روزانه آموزشی توانبخشی اختلال طیف اتیسم، ۷ مرکز چندمعلولیتی، ۳ مرکز اقامت موقت، ۳۹۱ مرکز حرفه آموزی، ۱۳۰ کارگاه تولیدی حمایتی و ۱۶ مرکز پشتیبانی شغلی و همین طور ارائه خدمات غربالگری و تشخیص بوسیله سامانه آنلاین، گام هایی هرچند ناکافی اما رو به جلو برداشته و با حمایت طلبی از سیاستگزاران با مدد خانواده ها و سازمان های مردم نهاد، گامی هایی را نیز در آتی برخواهد داشت. امید است با ایفای نقش سایر دستگاه های مسئول در قبال افراد دارای اختلال اتیسم شاهد بهبود شرایط و ارتقاء کیفیت زندگی کسانی باشیم که این روز یادآور نیاز ایشان به همیاری همگانی و مشارکت حداکثری است.
اینجانب به نمایندگی از تمامی کارشناسان زحمت کش و مسئول سازمان بهزیستی کشور و مراکز آموزشی و توانبخشی اختلال طیف اتیسم، سال نو را با امید به تدارک طیفی از خدمات مفید و مورد نیاز خانواده های دارای فرزند با اختلال طیف اتیسم، تبریک عرض می نمایم.»
منبع:

1401/01/12
23:48:17
5.0 / 5
926
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بازی اندروید