بازی اندروید

واکنش غریب آبادی به اظهارات درباره اعمال خشونت مقابل برخی بازیگران زن

واکنش غریب آبادی به اظهارات درباره اعمال خشونت مقابل برخی بازیگران زن

بازی اندروید: دبیر ستاد حقوق بشر در واکنش به اظهارات درباب اعمال خشونت مقابل برخی بازیگران زن در عرصه سینما، اظهار داشت: عرصه هنر، از آنجائیکه جزئی مهم از فرهنگ است، باید به دور از هرگونه لطمه باشد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات درباب اعمال خشونت مقابل برخی بازیگران زن در عرصه سینما اظهار داشت: عرصه هنر، از آنجائیکه جزئی مهم از فرهنگ است، باید به دور از هرگونه لطمه باشد و کسانی که در این حوزه فعالیت می نمایند، باید به مسئولیت سنگین خود در قبال جامعه واقف باشند.

وی اضافه کرد: از زنان باید بدلیل این که بیشتر در معرض لطمه پذیری قرار دارند، در عرصه هنر و به ویژه سینما حمایت و محافظت گردد.

غریب آبادی ضمن تاکید بر کرامت انسانی و حفظ حریم خصوصی افراد و ضرورت ایجاد امنیت روانی و شخصیتی برای بانوانی که خواهان فعالیت در عرصه اجتماعی و فرهنگی هستند، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهادهای صنفی در زمینه سینما خواست تا سازوکارهایی را طراحی نمایند که زنان بتوانند بدون دغدغه در زمینه سینما فعالیت کنند و چنانچه با هرگونه خشونتی مواجه گشتند، فورا به آن رسیدگی شود.

دبیر ستاد حقوق بشر ضمن اعلام آمادگی قوه قضائیه برای رسیدگی به شکایات در زمینه خشونت مقابل زنان، ابراز امیدواری کرد تا لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در مقابل خشونت، هرچه زودتر به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.
منبع:

1401/01/14
12:42:29
5.0 / 5
745
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بازی اندروید