بازی اندروید
همزمان با اجرای آن سوی آینه

علی سرابی: از درخواست دستمزدهای آنچنانی متعجبم!

علی سرابی: از درخواست دستمزدهای آنچنانی متعجبم!

به گزارش بازی اندروید علی سرابی می گوید که برای اجرای نمایش تازه اش با چند بازیگری که اتفاقا پیشینه تئاتری دارند، تماس گرفته ولی آنان چنان دستمزد بالایی طلب کرده اند که هوش از سر او پریده است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، علی سرابی هم مانند خیلی از بازیگران شناخته شده پیشینه تئاتری دارد و به رغم حضور در پروژه های تصویری هیچگاه از فضای تئاتر دور نشده است.
او چند سالی است که علاوه بر بازیگری در حوزه کارگردانی هم فعالیت می کند و نمایش هایی همچون «خدای کشتار»، «مرد بالشی»، «آن سوی آینه» و... را اجرا کرده که همه با استقبال تماشاگران روبه رو شده اند.
سرابی این روزها برای بار دوم نمایش «آن سوی آینه» را در تالار وحدت روی صحنه برده است. این نمایش نخستین تئاتری است که پس از دوران کرونا در این تالار روی صحنه رفته و سکوت دوساله آنرا شکسته است.
این هنرمند در گفت وگویی نه چندان بلند با ایسنا نکاتی را درباره اجرای یک نمایش کمدی در تالار وحدت بیان و از برخورد بعضی همکاران خود در زمینه دستمزد بازیگری ابراز شگفتی می کند.
سرابی که پیشتر همین نمایش را در تئاتر شهرزاد روی صحنه برده بود، درباره اجرای این اثر در تالار وحدت که معمولاً میزبان نمایش های کلاسیک است، توضیح می دهد: قبل از کرونا قرار بود نمایش «مرد بالشی» را در تالار وحدت اجرا نماییم. قرارداد هم داشتیم و اجرا را برای این تالار طراحی نموده بودیم که کرونا برنامه های ما را به هم زد. پس از آن یک نمایشنامه ایرانی را در نظر گرفتم و مجوز آنرا هم دریافت کردیم ولی نتوانستم با بازیگران مورد نظرم هماهنگ شویم. بنابراین فعلاً اجرای آنرا به زمانی دیگر موکول کرده ام.
او از معضلی در تئاتر سخن می گوید و آن هم مطالبه دستمزدهای بسیار بالا از جانب برخی از بازیگران است.
سرابی توضیح می دهد: برای اجرای نمایشنامه ایرانی مورد نظرم با چند تن از بازیگرانی که همواره مورد علاقه ام بوده اند و پیشینه تئاتری دارند و حالا در سینما هم درجه یک هستند و قبلا همکاریهای خوبی در تئاتر داشته ایم، صحبت کردم ولی درگیر پروژه های تصویری طولانی مدت بودند و همکاری مان برای اجرای این نمایش، شدنی نبود. سپس چند تن از بازیگران شناخته شده را دعوت کردم که آنان هم پیشینه تئاتری دارند و بعدتر در سینما و سریال ها مطرح شده اند و اینجا بود که با وضعیتی عجیب روبه رو شدم. برخی از آنان چنان دستمزد بالایی می خواستند که نزدیک به کل برآورد فروش کار می شد و در شگفت شدم این بازیگران چه دستمزدهایی در سریال ها گرفته اند که حالا برای تئاتر هم رقم های این چنینی مطالبه می کنند در صورتی که امروزه دستمزدهای تئاتر نسبت به قبل خیلی بالا رفته و دیگر چندان غیرمعقول هم نیست ولی با شنیدن پیشنهادهای آنان بسیار بهت زده شدم.
او ادامه می دهد: اتفاقا گروه اول که حضورشان در سینما و تئاتر تضمین کننده فروش کار است و همان گونه که گفتم قبلا هم با هم همکاری داشته ایم، هیچگاه حرفی از دستمزد نمی زنند ولی این گروه دیگر، مطالبات شان غیرقابل باور بود.

سرابی که پنج سال پیش نمایش «آن سوی آینه» را در تئاتر شهرزاد روی صحنه برده است، ادامه می دهد: ما این نمایش را در چارچوب کاری کم حجم و برای سالنی بلک باکس طراحی نموده بودیم اما چون در چند سال گذشته کرونا و تنگناهای اقتصادی و مسائل سیاسی بسیار مردم را تحت فشار قرار داده اند، شخصا خودم هم از تماشای آثار غم انگیز دوری می کنم. بنابراین فکر کردم کاری مفرح اجرا نماییم که برای لحظاتی حال مردم را خوش و آنان را از مشکلات و غصه ها دور کند.
این کارگردان ضمن اشاره به اینکه نخستین بار است نمایشی کمدی در تالار وحدت روی صحنه می رود، می افزاید: در تالار وحدت بیشتر نمایش های کلاسیک یا آثاری که از آنها بعنوان فاخر یاد می شود، اجرا شده است ولی همان گونه که توضیح دادم، دوست داشتم با اجرای نمایش برای لحظاتی، شادی را به تماشاگران هدیه کنم ضمن این که کیفیت کار خودم هم برایم اهمیت دارد. بنابراین تصمیم به اجرای مجدد نمایشنامه «آن سوی آینه» گرفتم که کمدی درام درخشانی از فلوریان زلر است، و درعین مفرح بودن، حرف های جدی خویش را هم دارد.
سرابی ادامه می دهد: حقیقتا آنچه حالا در تالار وحدت اجرا می شود، بازتولید اجرای قبلی نیست چون کار را از نو طراحی کردیم و مانند یک کار تازه است.
او با ابراز شادمانی از استقبال تماشاگران از اجرای این نمایش می گوید: قبلا پیش فروش بلیت در کشور ما چندان مرسوم نبود ولی خوشبختانه کم کم دارد جا می افتد. ما یک هفته قبل از عید پیش فروش بلیت مان را آغاز کردیم و بلیت های سه هفته آینده پیش فروش شده و در این زمان بازتاب بسیار خوبی از تماشاگران گرفته ایم. به صورتی که برخی از آنان معتقدند اساسا این نمایشنامه مناسب اجرا در سالن های بزرگی مانند تالار وحدت است.
سرابی از رفتار حرفه ای کارکنان تالار وحدت هم قدردانی می کند و می افزاید: به جرات می گویم قبلا در هیچ سالنی با رفتاری این گونه حرفه ای و برنامه ای این چنین مرتب و منظم روبه رو نشده بودم و جای شادمانی دارد.
نمایش «آن سوی آینه» با بازی ریما رامین فر، الناز حبیبی، مارال بنی آدم، پژمان جمشیدی و علی سرابی هر شب راس ساعت ۱۸: ۳۰ در تالار وحدت روی صحنه می رود.
این نمایش یک کمدی درام فرانسوی درباره روابط زوج هاست که بعضی اجراهای آن با بازی الناز حبیبی و بعضی دیگر با بازی مارال بنی آدم روی صحنه می رود.
1401/01/22
16:40:40
5.0 / 5
979
تگهای خبر: بازی , تولید , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بازی اندروید