بازی اندروید
وزیر تعاون،كار و رفاه اجتماعی مطرح كرد

کسری بودجه شدید در تأمین اجتماعی

کسری بودجه شدید در تأمین اجتماعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در تأمین اجتماعی گرفتار کسری بودجه شدید هستیم، اظهار داشت: سال قبل را در حالی به پایان بردیم که متوسط ماهانه ۴۰۰۰ میلیارد تومان کسری داشتیم که سالانه ۴۸ هزار میلیارد تومان می شود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، حجت عبدالملکی در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به وضعیت اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: در تأمین اجتماعی گرفتار کسری بودجه شدید هستیم. سال قبل را در حالی به پایان بردیم که متوسط ماهانه ۴۰۰۰ میلیارد تومان کسری داشتیم که سالانه ۴۸ هزار میلیارد تومان می شود و عدد وحشتناکی است.
وی ادامه داد: این رقم ۴۰۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه ماهانه برای یک دستگاه بسیار بزرگ است. برخی وزارت خانه ها کل بودجه سالیانه شان ۱۰ تا ۱۲ هزار میلیارد تومان است که می شود نیمی از حقوقی که تأمین اجتماعی در یک ماه پرداخت می کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ما سال قبل را در حالی گذراندیم که اولا هیچ حقوقی به تاخیر نیفتاد و ثانیا یک میلیون و ۱۰۷ هزار بیمه شده جدید پارسال به مجموعه بیمه شدگان تأمین اجتماعی اضافه شد؛ اضافه کرد: البته تا آخر فروردین ماه آمار بالاتر می رود چونکه کارفرمایان می توانند فهرست بیمه شان را آخر ماه بعد به تأمین اجتماعی عرضه کنند.
وی افزود: ازاین رو آماری که اعلام کردم در ارتباط با تا آخر اسفند نیست، چونکه برخی از کارفرمایان تا آخر فروردین فرصت دارند سهم بیمه اسفند را واریز نمایند.
وی با اشاره به اینکه از یک میلیون و ۱۰۷ هزار نفر، حدود ۷۵۰ هزار نفر از بیمه شدگان در ارتباط با نیمه دوم سال ۱۴۰۰ هستند، اظهار داشت: ۷۰ درصد همین تعداد، یعنی ۵۰۰ هزار نفر از این ۷۵۰ هزار نفر، بیمه شده الزامی هستند؛ به این معنا که کارفرما، فرد را بیمه کرده است.
وی ضمن اشاره به این که سازمان تأمین اجتماعی جبران و تأمین حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان از کسری سال قبل را در یک برنامه جدید تعریف کرده که یک موفقیت بزرگ به حساب می آید، اظهار داشت: در حوزه تأمین اجتماعی، سیاست های کلی تأمین اجتماعی از جانب مقام معظم رهبری به تازگی ابلاغ گردیده است. رئیس جمهور هم به ما ابلاغ نمود که ظرف دو تا دو و نیم ماه مقدمات اجرایی و پیش نویس اسناد و لوایح توسط وزارت خانه تهیه شود. در واقع این مسئولیت به عهده ما گذاشته شده که یک انقلاب در عرصه رفاهی مردم ایران است.1401/01/27
10:05:00
5.0 / 5
814
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بازی اندروید