بازی اندروید
معاونت علمی اعلام كرد؛

توسعه کشت گیاهان دارویی مقاوم به کم آبی

توسعه کشت گیاهان دارویی مقاوم به کم آبی

بازی اندروید: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نمود با اجرای پروژه های مختلف  کشت گیاهان دارویی مقاوم به کم آبی توسعه می یابد.به گزارش بازی اندروید به نقل از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، سال تولید، دانش بنیان اشتغال آفرین بهترین بهانه است تا به سمت استفاده از ظرفیت های موجود در کشور در صنایع مختلف برویم. توانمندی های کاربردی آنرا بشناسیم و در خدمت توسعه فناورانه، ارتقای تولید و افزایش اشتغالزایی به کار ببریم. این اقدام اساسا گامی بزرگ در جهت تحقق شعار امسال است.
از جمله صنایعی که هنوز به گونه ای درست و کامل از ظرفیت های آن بهره نبرده ایم، صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی است. حوزه ای با توانمندی بالا و ظرفیتی کم نظیر در استانها و مناطق مختلف کشور که اگر در جهت درست و اصولی آن حرکت نماید می تواند سهم بالایی در افزایش ثروت، ایجاد اشتغال و جهش تولید داشته باشد.
این صنعت با حضور بازیگران مختلفی در کشور اداره می شود و متولیان زیادی دارد. یعنی هر بخش آن به ماموریت یکی از نهادهای دولتی وابسته است اما در حقیقت توسعه فناورانه و نوآورانه آن به شرکت های دانش بنیان و خلاق سپرده شده است. مجموعه هایی که می توانند با دانش و تخصص خود خلاهای موجود در این صنعت را مرتفع کنند.
به طور مثال همچون اقداماتی که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با تلاش این شرکتها در حال اجراست و در سال سال ۱۴۰۱ سرعت خواهد گرفت، برنامه پشتیبانی از توسعه کشت گیاهان دارویی مقاوم به کم آبی و گیاهان دارویی متناسب با شرایط اقلیمی کشور در مناطق مختلف است.
گیاهانی چون مورینگا، گوار، سالیکورنیا که کشت آنها در مناطق محروم کشور می تواند به اشتغالزایی مناطق کم برخوردار کمک نماید. این کار زیرساخت های توسعه صنایع دانش بنیان حوزه صنعت گیاهان دارویی را فراهم می آورد.


منبع:

1401/02/07
00:11:41
5.0 / 5
858
تگهای خبر: بازی , تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بازی اندروید